۱۹ طرح سرمایه‌گذاری در کارگروه زیربنایی و شهرسازی استان مرکزی تصویب شد

0
80

استاندار مرکزی گفت: ۱۹ طرح سرمایه‌گذاری استان مرکزی روز شنبه در نشست کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط‌زیست این استان به تصویب رسید.

سید «علی آقازاده» در نشست کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط‌زیست افزود: طرح‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی استان باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند و روند پاسخ به استعلام‌های سرمایه‌گذاران نباید در دستگاه‌های اجرایی زمان‌بر شود.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی مشخص‌شده در قانون، برای استعلام در روند سرمایه‌گذاری باید در مهلت قانونی پاسخ مثبت یا منفی استعلام‌ها را ارایه دهند و برای طرح‌هایی که نیاز به تمدید مجدد دارند نیز حداکثر بازه زمانی لحاظ شود.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا نیز نباید وقفه‌ای در تصویب و اجرای طرح های سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ایجاد شود چرا که تصویب و اجرایی کردن طرح ها در این کارگروه منجر به افزایش اشتغال و بهبود رونق اقتصادی در استان می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این نشست بیان کرد: طرح‌هایی که به کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استانی ارجاع شده بود به غیر از پنج طرحی که نیاز به بررسی‌های کارشناسی داشتند، بقیه موارد تایید شدند.

«مهدی زندیه وکیلی» تاکید کرد: تأکید در کارگروه امور زیربنایی بر رسیدگی هرچه سریع‌تر به پرونده‌های ارجاعی است تا سرمایه گذاران بخش خصوصی برنامه‌های خود در حوزه سرمایه‌گذاری را اجرایی کنند.

وی بیان کرد: برخی سرمایه‌گذاران برای اجرایی کردن طرح های خود اهمال کاری می‌کنند و در برخی موارد نیز بوروکراسی  اداری زمان بر است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی یادآور شد: تمامی طرح‌ها باید مسیر قانونی مرتبط را طی کنند و تاییدیه کارگروه را بگیرند تا اجرایی شوند و انتظار می‌رود مدیران دستگاه های اجرایی  روند صدور استعلامات مربوطه را برای سرمایه‌گذاران تسهیل کنند.

در نشست کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مرکزی اجرای طرح انبار و سردخانه مواد غذایی در شهرستان خنداب، ایجاد طرح پیست آموزش عملی موتورسیکلت و همچنین طرح بازسازی و نوسازی ماشین الات کشاورزی  در کمیجان،طرح پرورش گوسفند داشتی در خمین، طرح انبار محصولات لاستیکی و پلاستیکی  در قنات ناصری، ایجاد سفره خانه سنتی ساوه، طرح بسته بندی انواع بذر( هفتاد قله) ، ایجاد ناحیه صنعتی سمقاور، اقامتگاه بومگردی تفرش ( مشروط بر تامین آب از سوی متقاضی)،طرح نصب  آنتن تلفن همراه در اراضی گردو، تمدید طرح مجتمع خدمات رفاهی زرندیه، تمدید طرح توسعه شهرک صنعتی بازنه، طرح مجتمع خدمات رفاهی بین راهی تفرش، تمدید طرح جابجایی تولید ورق های سیمانی خمین، طرح تمدید باسکول ۶۰ تنی کمیجان، تمدید احداث شهرک صنعتی میلاجرد، تمدید توسعه شهرک صنعتی  خمین، اصلاح نقشه جانمایی هتل سه ستاره منطقه حسین آباد به تصویب رسید. 

یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت استان مرکزی در ۱۲ شهرستان این استان سکونت دارند.

استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

12 + یک =