کارنامه استان‌ مرکزی در طرح اقدام ملی مسکن درخشان است

0
84

استاندار مرکزی گفت: کارنامه این استان در طرح اقدام ملی مسکن درخشان است و شاخص‌های کسب شده در این حوزه بین استان‌های کشور برجسته است.

سید « علی آقازاده» روز چهارشنبه در نشست شورای مسکن استان مرکزی در اراک، افزود: آمارها و اقدامات انجام گرفته در این خطه تاکنون همخوان با برنامه و با کیفیت مطلوب ارایه شده که جای تقدیر دارد.

وی بیان کرد: علاوه بر سهمیه استان مرکزی در طرح اقدام ملی مسکن، پروژه ۷۰ هکتاری در قالب هشت هزار و ۱۰۰ واحدی نیز در حدفاصل دانشگاه پیام نور اراک و حوزه علمیه خاتم‌الانبیا (ص) در نظر گرفته شده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: این طرح باید به تایید وزارت راه و شهرسازی برسد و تفاهم‌نامه آن هفته آینده انجام می‌شود و پس از آن عملیات اجرایی این طرح با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز می‌شود.

آقازاده اظهار داشت: برای ثبت‌نام جدید متقاضیان طرح اقدام ملی اراک برای این پروژه ۷۰ هکتاری و همچنین شهرهای متقاضی پیگیری لازم  صورت گرفته و سایت از روز شنبه یا یکشنبه هفته آینده با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی باز می‌شود.

وی گفت:به منظور پیشبرد اهداف این طرح ۱۰ نشست برگزار می‌شود تا نتیجه ثبت‌نام‌ها وپالایش‌ها بررسی شود.

استاندار مرکزی اضافه کرد: برای اجرای طرح ۷۰ هکتاری که به‌عنوان بزرگترین پروژه مسکن کشور است، یکی از بهترین پیمانکاران کشور که در سطح بین‌المللی نیز اقدامات خوبی داشته، انتخاب شده است.

آقازاده تاکید کرد: امور مالی اجرای این طرح برعهده و در اختیار اداره کل راه و شهرسازی است و بر اساس پیشرفت طرح اجرایی در سایه نظارت دقیق تزریق می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی هم در این نشست گفت: عملکرد اقدام ملی مسکن همزمان با کشور در این استان آغاز شده و بحث زمین بیش از سهمیه ابلاغی و در سایه همراهی و تعامل مناسب بین بخشی تامین شده است.

« احمد مرزبان» افزود: طرح‌هایی که با دستور وزیر راه و شهرسازی در استان مرکزی کلید خورده با سرعت و پیشرفت فیزیکی خوبی در حال انجام است.

وی بیان کرد: سه طرح بزرگ  ۳۸۴ واحدی و ۴۸۴ واحدی در کوی فجر ساوه و ۹۸۰ واحدی در شهرک شهید بهشتی این شهرستان کلید خورده است،

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی ادامه داد: در شهرستان ساوه به طور کلی چهار هزار و ۳۰۰ نفر برای مسکن ملی ثبت نام کردند که عملیات اجرایی برای ۲ هزار واحد واجدین شرایط آغاز شده است.

مرزبان اظهار داشت: طرح ۲۴هکتاری انتهای  خیابان هپکو اراک نیز با روند خوبی در جریان است و ۷۰ درصد عملیات زیرسازی و جدول گذاری انجام شده و شبکه فاضلاب هم تمام شده و آبرسانی نیز در حال انجام است.

وی گفت: کوی شهید سلیمانی اراک نیز سه هزار و ۴۰ واحد ظرفیت ساخت دارد که از این واحدها پروانه ساخت و ساز برای ۳۲۸ واحد در  هشت بلوک ۱۴ طبقه و هشت بلوک ۱۲ طبقه صادر شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی افزود: فاز سوم طرح توسعه و اهداف بازآفرینی با ظرفیت ۲۷۰ واحددر کوی باغ خلج اراک در راستای تحقق اهداف بازآفرینی شهری رقم خورده و طرح غدیر نیز با ظرفیت ۶۰۰ واحد در کوی کوثر در حال ترانشه برداری برای انجام فندانسیون است.

مرزبان تصریح کرد: تفاهم‌نامه‌ای با سازمان اوقاف کشور در راستای اقدام ملی مسکن منعقد شده که در بر اساس مفاد آن ۷۰ هکتار اراضی حدفاصل دانشگاه پیام نور اراک و حوزه علمیه خاتم الانبیا به محدوده شهری اضافه می‌شود.

وی عنوان کرد: پیش‌بینی شده هشت هزار و ۱۰۰ واحد در این محدوده ساخته شود و امید می‌رود که  امکان ثبت نام در هفته های آتی فراهم شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی ادامه داد: طرح اقدام ملی مسکن در سایر شهرستان‌های دارای متقاضی این استان نیز با روند مطلوبی در جریان است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت در قلب ایران قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

2 × 2 =