نود و هفتمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی با موضوع مقابله و کنترل ویروس کرونا

0
62

آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: نظام جمهوری اسلامی سرمایه و هدیه گرانسنگ امام راحل است و نباید خدمات صورت گرفته در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب با هیچ توجیه سیاسی و غیرسیاسی پذیرفتنی نیست.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: ایران اسلامی در زمینه مبارزه با ویروس کرونا تلاش‌های ارزنده‌ای داشته و با وجود تحریم‌ها و تنگناهای اقتصادی توانسته مدیریت خوبی را اعمال کند و اگرچه هنوز شیوع این ویروس مهار نشده اما بحران‌ها پشت سرگذاشته شده و تلاش متعهدانه کادر درمان جای تقدیر دارد.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی افزود: جان باختگان کووید ۱۹ در ایران در مقایسه با بسیاری کشورهای مدعی در حوزه بهداشت و درمان قابل دفاع است اگرچه همه تلاش بر این است که جان هموطنان حفظ شود.

سید علی آقازاده استاندار مرکزی افزود: استان مرکزی اولین استانی بود که محدودیت در فعالیت بازار و پاساژها را یک هفته زودتر از کشور آغاز کرد و تمامی اقدامات با همکاری مردم و اصناف رقم خورد، صنوف آسیب های بسیاری را متحمل شدند و حتی برخی از اصناف با چک های برگشتی مواجه شدند. بر این اساس حتما باید مسئله افزایش مهلت پرداخت مالیات و پرداخت تسهیلات و چک های بانکی از طریق ستاد ملی دنبال شود.

وی گفت: استان از نظر بستری در رتبه ۲۲ کشور و از نظر فوتی در رتبه ۱۶ است که این شاخص پایین تر از میانگین کشور قرار دارد و در این بین وزارت بهداشت و کادر درمان تلاش بسیاری کردند ولی متاسفانه در برخی از محافل و حتی مناظره های ریاست جمهوری، موضوع کرونا سیاسی جلوه داده می شود و برای تعدادی رای، این همه فداکاری نادیده گرفته می شود، در حالی که باید در جریان کار بزرگی که در مواجهه با کرونا در کشور صورت می گیرد، قرار بگیریم.

استاندار مرکزی بیان کرد: پیک چهارم  را پشت سر گذاشته ایم و امیدواریم تا پایان تابستان گروه های سنی واکسینه شوند تا از این شرایط بیماری خارج شویم.

آقازاده گفت: در این جلسه تاسیس دانشکده داروسازی در استان را از وزیر بهداشت خواستاریم تا خدمات بیشتری به مردم ارائه شود.

دکتر سعید نمکی در خصوص صدور مجوز واکسن داخلی افزود:  درباره واکسن تولید مشترک پاستور و کوبا نیز قرار شد پاستور مدارک را آماده کند و طی هفته آینده اقدام کنیم. بنابراین واکسن برکت به مجموعه واکسیناسیون ما می پیوندد و پاستور هفته آینده خواهد پیوست.

در ادمه وی افزود: این استان به هر حال استانی است که مردی از آن برخاست که تاریخ جهان را متحول کرد و قضاوت این تحول را به تحلیل گران مسائل سیاسی و اجتماعی می‌سپاریم. استان عزیز و بزرگی است و قرب جوار این شهر با بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س) یک وجهه دیگری به این شهر می‌دهد.

وزیر بهداشت ادامه داد: اجازه مصرف واکسن ایرانی دیروز صادر شد. من شب‌های زیادی نخوابیدم که از اضطراب بود، اما دیشب از ذوق این خبر نخوابیدم. ما چند قول به مردم دادیم. اول آنکه قول دادیم نمی‌گذاریم در هیچ شرایطی هیچ بیماری پشت درب بیمارستان‌ها سرگردان شود. قول دادیم در اوج تحریم نخواهیم گذاشت داروی اساسی به دست مردم نرسد؛ البته ممکن است بعضی وقت‌ها نوساناتی داشتیم اما ۴۷۵۰ قلم دارو در شرایط سخت تحریم تامین کردیم. گاهی می‌گویم خاک بر فرق من و تمثیل من، پس از فشاری که بر اهل بیت پیامبر در حصر آب آمد، دیگر چنین تحریم سختی بر امتی روا نشد که بر این مملکت روا شد. در این تحریم حتی در یک اتاق عمل به دلیل فقدان داروی بیهوشی عملی کنسل نشد.

نمکی بیان کرد: واکسیناسیون از این هفته تسریع می‌شود و واکسن خارجی هم دارد می‌رسد و از هفته آینده مشکل واکسیناسیون نخواهیم داشت.    

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

دو × 2 =