نود و هشتمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی با موضوع مقابله و کنترل ویروس کرونا

0
61

نود و هشتمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی با موضوع مقابله و کنترل ویروس کرونا به ریاست مهندس آقازاده استاندار محترم استان و با حضور فراهانی مدیرکل پدافند غیرعامل و سایر مدیران مربوطه روز شنبه مورخ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ در سالن جلسات طبقه چهارم استانداری برگزار گردید.

استاندار در این جلسه بیان کرد: هیچ گزارشی مبنی بر عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در شعب اخذ رای در انتخابات ۱۴۰۰ نداشتیم و در واقع انتخاباتی منطبق با شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.

وی افزود: در موضوع واکسیناسیون، خوشبختانه، واکسن ساخت داخل وارد چرخه واکسیناسیون عمومی شده است و اجازه تزریق به عموم افراد را کسب کرد و این امر می تواند افتخاری برای کشور در طول ۱۷ ماه اخیر باشد.

استاندار مرکزی با اشاره به تزریق واکسن داخلی توسط مقام معظم رهبری، گفت: این اقدام رهبر معظم انقلاب نشان از آن دارد که واکسن قابل اطمینان است و مردم می توانند استفاده کنند و ایران نیز جزو ۶ کشور برتر در تولید واکسن شناخته می شود. در تیرماه نیز ۲ تا ۳ میلیون واکسن کووبرکت به چرخه واکسیناسیون اضافه می شود.

وی گفت: در نیمه خرداد با یک توقف دو هفته ای در واکسینه کردن مردم، مشکل حل شده است و امروز افرادی که دوز اول را دریافت کردند می توانند دوز دوم را از همان برند دریافت شده در دوز اول تزریق کنند.

استاندار مرکزی با اشاره به عملکرد خوب استان در واکسینه کردن مردم، گفت: تاکنون ۸ درصد مردم استان واکسینه شده اند در حالی که این رقم در کشور به ۵ درصد می رسد، البته در مقایسه آمار دو هفته اخیر، در حوزه بستری، ابتلا و فوت با افزایش نگران کننده روبرو هستیم که این نگرانی از استان های جنوبی شروع شده و ممکن است کل کشور را درگیر کند که مجدد محدودیت های شدیدتری را به همراه خواهد داشت. پس لازم است که مسائل بهداشتی رعایت شود تا وارد پیک پنجم نشویم که اگر چنین شود مجددا محدودیت های مختلف اعمال می شود.

وی توصیه کرد که مردم و مسئولان تلاش داشته باشند با اطلاع رسانی و ایجاد فضای مناسب در بین مردم از گسترش بیماری و شیوع پیک پنجم جلوگیری کنند.

وی در خصوص فعالیت مراکز فنی و حرفه ای و هنرستان ها اظهار کرد: اختیار به دانشگاه علوم پزشکی داده می شود تا کارشناسان امر فضا را ارزیابی کنند تا در صورت مورد تایید بودن، اجازه فعالیت داده شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

هجده + هجده =