نود و نهمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی با موضوع مقابله و کنترل ویروس کرونا

0
55

نود و نهمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی با موضوع مقابله و کنترل ویروس کرونا به ریاست اکرمی معاون استاندار و با حضور فراهانی مدیرکل پدافند غیرعامل و سایر مدیران مربوطه روز شنبه مورخ۱۲/۰۴/۱۴۰۰ در سالن جلسات طبقه چهارم استانداری برگزار گردید.

 اکرمی اظهار کرد: این روزها با مسئله ای به نام پاندمی کرونا مواجه هستیم و هیچ عقل سلیمی پیشنهاد نمی کند که مواجهه با این مسئله طولانی مدت شود، چراکه زیان ها و فرسایش بسیاری را متحمل خواهیم شد.

وی تصریح کرد: بالاخره یک زمانی این مسئله باید حل شود، چرا باید در جامعه ما همچنان رعایت پروتکل ها به شکل سینوسی بالا و پایین شود؟ تمام جهان به این باور رسیده است که کرونا راهکاری جز رعایت پروتکل های بهداشتی ندارد، اما چرا در کشور ما اینگونه نیست؟

اکرمی با اشاره به اینکه این هفته رعایت پروتکل ها به ۶۹ درصد رسیده و این یعنی پروتکل ها رعایت نمی شود، افزود: چرا در استان، با وجود واکسن، هشت هزار نفر برای دریافت دوز دوم مراجعه نکرده اند؟ چرا باید تابع شایعات دشمنان باشیم؟

وی با تاکید بر اینکه در استان کمبود هیچ یک از اقلام بهداشتی و دارویی و واکسن وجود ندارد پس چرا از این فرصت استفاده نمی شود؟ گفت: باید اعتماد در جامعه ایجاد شود تا از این ظرفیت استفاده شود.

وی تاکید کرد: اگر عزم جمعی شکل گرفت قطعا به نتیجه می رسیم و امیدواریم که حداقل در استان مرکزی بتوانیم این عزم جمعی را شکل دهیم.

اکرمی با بیان اینکه اعتماد عمومی نباید دچار خدشه شود، گفت: اگر این اعتماد دچار مشکل شود قطعا شایعات مرجع تصمیم گیری مردم می شود، گفت و گو و صحبت و عمل و رفتار ما باید اعتماد عموم جامعه را جلب کند.

اکرمی تصریح کرد: نقطه ضعف جامعه امروز، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی است و اگر این روال ادامه یابد همچنان با مشکلات درگیر خواهیم بود، البته تلاش ها و اقدامات موثر دانشگاه علوم پزشکی و کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا به عنوان یک دستاورد اثربخش قابل قدردانی است.

وی اضافه کرد: با مسافرت های تابستانی روبرو هستیم. استان نباید مسافران را بپذیرد و فرمانداران نیز فورا اقدام به صدور برگه تردد نکند بلکه باید علت تردد محرز شود.

معاون استاندار در خصوص فعالیت تالارها اظهار کرد: فرمانداران و مسئولان بهداشتی شهرستان باید یک تصمیم قاطع در قبال تالارها بگیرند که بازدارنده و در مسیر رعایت پروتکل های بهداشتی باشد. وی با بیان اینکه در خصوص فعالیت باشگاه ها و سالن ها و استقبال از تیم های ورزشی اداره کل ورزش و جوانان باید پاسخگو باشد، گفت: در شرایط کنونی باید اقدامات ترویجی انجام گیرد، اگر فردی امنیت و بهداشت عمومی را به خطر می اندازد باید ارشاد شود، بر همین اساس گروه های غیر رسمی با هماهنگی دستگاه قضا باید به چنین افرادی تذکر دهند، همچنین در ادارات نیز باید تذکرات لازم داده شود و تهویه مناسب برقرار باشد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

پنج − سه =