نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی به ریاست اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و با حضور مدیران مربوطه برگزار شد.

0
18

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت:راهبرد اجتماع‌محور و حضور هدفمند همه لایه‌های جمعیتی در مباحث بازدارنده در عرصه مقابله با اعتیاد کلید موفقیت در این عرصه است و گفتمان موثر برای تحقق این مهم باید روز به‌روز تقویت شود.
 «بهروز اکرمی» روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی در اراک، افزود: رضد  لایه‌های اجتماعی در بحث موادمخدر و مهار آن اهمیت ویژه دارد چرا که باید جنس اتفاقات و اقدامات پیشگیرانه متناسب با آن را در زنان مناسب شناخت.
وی بیان کرد: هر کدام از دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در امر مبارزه با موامخدر در نشست‌های مختلف آمارهایی را ارایه می‌دهند که نیاز است این آمارها در کنار یکدیگر قرار گیرد تا یک تصویر روشن و همه جابه نگر برای اقدامات و برنامه‌ها ایجاد شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: می‌طلبد که کمیته علمی در دبیرخانه  شورای مبارزه با مواد مخدر با هدف تجزیه و تحلیل آمارها تشکیل شود تا اقدامات برای رسیدن به هدف با جدیت و با سرعت بیشتر طی شود.
اکرمی عنوان کرد: ارائه برنامه‌های کلی دستاوردی به همراه ندارد و برنامه‌ها باید تخصصی پیش رود تا موفقیت آمیز باشد و هرگز نباید پشت درهای بسته برای جامعه هدف تصمیم‌گیری کرد.
وی تاکید کرد: برنامه‌های هفته مبارزه با موادمخدر باید اجتماع محور و مشارکت‌جو باشد و به صورت هدفمند از ظرفیت‌های مردمی بهره‌گرفته شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی هم در این نشست گفت: مشکلات زیادی در خصوص قرنطینه کردن معتادان دستگیر شده در اراک به‌دلیل شیوع ویروس کرونا وجود داشت اما، با تعامل و همکاری خوب شهرداری اراک این مشکل گره‌گشایی شده است.
« احمد ملک‌حسینی» افزود: شهرداری در این راستا مددسرایی را اختصاص داده که معتادان دستگیر شده به مدت ۱۴ روز در آن قرنطینه شده و در صورت احراز سلامت پس از آن به مرکز ماده ۱۶ ارجاع می‌شوند.
وی بیان کرد: تخریب ۲ منزل در کوچه‌های باریک  یکی از محله‌های کوی سجادیه (باغ خلج) و ایجاد این مکان‌ها به پاتوق مصرف موادمخدر گله‌مندی‌های زیادی را به همراه داشته که انتظار است شهرداری اراک نسبت به تخریب کامل این منازل اقدام کند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی ادامه داد: بحث عرضه متادون در داروخانه‌ها از هفته گذشته در سطح کشور مطرح شد که با گله‌مندی‌ کلینیک‌های درمانی نگهداری معتادین همراه شده است.
ملک‌حسینی تصریح کرد: تصمیمی در استان مرکزی در خصوص عرضه متادون در داروخانه‌ها وجود ندارد و هر نوع تصمیم در این خصوص نیازمند  مصوبه  شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر است.
وی عنوان کرد: برنامه‌های هفته مبارزه با موادمخدر استان مرکزی پیش‌بینی شده که بیشتر برنامه‌ها به‌دلیل شرایط کرونایی در فضای مجازی از پنجم تا ۱۰ تیرماه امسال برگزار می‌شود.
در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی مصوب شد نشست‌های مراکز NA با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تعداد محدود و در فضای باز برگزار شود.
استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

پنج − 1 =