مصاحبه با مهرداد مظفری مدیر ارشد اجرایی شرکت نگاره پیرامون نسخه جدید پورتال استانداری مرکزی

0
494

پیرامون مسائل مطروحه پیرامون پورتال استانداری مرکزی بر آن شدیم تا مصاحبه ای با مهرداد مظفری مدیر ارشد اجرایی شرکت نگاره ترتیب دهیم.
وی در پاسخ به برنامه های شرکت نگاره برای پورتال تشریح کرد که:
ابتدا به ساکن لازم به یاد آوریست که یکی از مهمترین دغدغه های سرپرست جدید دفتر فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و شبکه دولت در روزهای آغازین کار خود اکسپایر شدن هاست سایت به علت غفلت مدیران وقت و از دست رفتن اطلاعات آن بود که علی رغم مشغله های متعدد دفتر فناوری اطلاعات برای برگزاری انتخابات، بدلیل اختلاف مالی بین استانداری و شرکت اجاره دهنده هاست قبل، بازیابی اطلاعات مقدور نشد.
لذا تصمیم بر آن گردید تا پورتال جدیدی مطابق با استانداردهای کیفی روز دنیا طراحی و تدوین گردد.
استفاده از فناوری های نوین برنامه نویسی در کنار بهره برداری از رویه های روز طراحی نرم افزار و پورتال ترجیح بند نگاره در ساخت پورتال جدید استانداری خواهد بود.
ایشان اظهار داشت: در قدم اول به پیشنهاد دفتر فناوری اطلاعات ، امنیت فضای مجازی و شبکه دولت با ارائه درخواست کتبی به دفاتر و معاونت های محترم بر آن شدیم تا دید درستی نسبت به راه کار پیشنهادی پیدا کنیم و نقشه راه مناسبی را ترسیم نماییم.
علاوه بر آن نیم نگاهی به پورتال سایر استان ها و نمونه های خبری مشابه بین المللی داشتیم تا نتیجه نهایی مطابق با استانداردهای روز طراحی پورتال در دنیا باشد.
وی اضافه کرد: در قدم بعدی با استفاده از تکنیک وایرفریمنگ و طراحی تجربه کاربری سعی بر طراحی کاربر پسند داشتیم و در نهایت با قرار دادن لایه بصری یک نمونه اولیه از محصول نهایی ساختیم.
در تمامی مراحل فوق شنونده نظرات دقیق و موشکافانه و بعضا انتقادی کارشناسان مربوطه بوده ایم.
در کنار این موارد یکی از مهمترین تفاوت ها و برتری های این پورتال نسبت به نمونه های مشابه ارائه خدمات دولت الکترونیک E-Service ها خواهد بود که به تعامل سریعتر و هر چه بهتر شهروندان با استانداری منتج خواهد شد.
از دیگر اقدامات در پورتال جدید راه اندازی بخش هایی چون پوشش ویژه خبری ، بخش های تحلیلی و پرونده خبری خواهد بود.
در پایان وی تشریح کرد: امیدوارم با راه اندازی پورتال جدید گامی مهم در جهت اطلاع رسانی فعالیت استانداری مرکزی و معرفی هر چه بهتر استان و پتانسیل های موجود در آن برداریم.

لازم به ذکر است نسخه جدید پورتال در فاز اول ۱۲ تیر ماه ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

دو × 1 =