مراسم گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر در شهرستان خمین برگزارشد

0
51

در این مراسم فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : اعتیاد از جمله آسیب های اجتماعی است که تاثیر بسیاری در نارسایی های سطوح مختلف جامعه دارد.

وی در ادامه افزود: اعتیاد دامنه وسیعی از آسیب‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، روانی، اخلاقی و حقوقی را در پی دارد.

احمد طهرانی در ادامه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اعتیاد مهم ترین و اولویت دارترین آسیب اجتماعی کشور است ، افزود : این پدیده شوم ضمن این که باعث می شود بخش مهمی از نیروی فعال و خلاق جامعه از ایفای نقش خود در جامعه باز ماند، زمینه ساز ارتکاب جرایم و معضلات دیگری نیز می شود.

فرماندار شهرستان خمین، به گستره خطر میزان خطر و تهدید مواد افیونی برای زندگی بشر، پرداخت و ادامه داد: این خطر کمتر از تروریسم ،سلاح های شیمیایی و میکروبی در جهان نیست بلکه در مواردی به عنوان یک تهدید عمل کننده و فعال اما آرام و پنهان، حیات بشر را به نابودی کشانده و بیشتر از هر سلاح کشنده و غیرفعال، عمل می کند.

وی گفت: پیشگیری و مبارزه با مصرف مواد مخدر نیازمند بسیج و همکاری مردم و مسئولان است.

احمد طهرانی تصریح کرد : اجتماعی شدن موضوع مبارزه با مواد مخدر و گسترش برنامه های مشارکتی و افزایش سرمایه اجتماعی جهت کاهش اعتیاد در سطح جامعه باید در دستور کار مسئولان شهرستان قرار گیرد .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه افزود : استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد ، داوطلبان جمعیت هلال احمر و… می تواند نقش موثری در اطلاع رسانی در خصوص مواد مخدر و پیشگیری از افزایش پدیده شوم اعتیاد بین آحاد جامعه بویژه جوانان داشته باشد .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

4 × 3 =