مباحث امنیتی و پشتیبانی شعب اخذ رأی مورد توجه ویژه قرار گیرد

0
71

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: مباحث امنیتی و پشتیبانی شعب اخذ رای با توجه به اهمیت ویژه انتخابات امسال در اولویت ویژه قرار گیرد.

” بهروز اکرمی ” در حاشیه نشست مشترک ستاد انتخابات استان مرکزی و شهرستان خنداب افزود: وظیفه مجریان انتخابات به عنوان کارگزاران جمهوری اسلامی باید به گونه ای باشد که در انتخابات پیش رو، مشارکت حداکثری مردم رقم بخورد و این مهم به عنوان یک وظیفه شرعی و قانونی مدنظر باشد.

 وی، از انتخابات به عنوان یک آزمون بزرگ برای ملت ایران یاد کرد و گفت: مبنای تعامل و همکاری با هیات های نظارت، نخست قانون و سپس اخلاق مداری است چنانچه رعایت اخلاق اسلامی مدنظر باشد اطمینان خاطر وجود دارد که شرایط مناسبی در این راستا ایجاد و زمینه جلب اعتماد عمومی مردم نیز فراهم می‌شود.
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی تاکید کرد: تعامل مثبت و سازنده میان مجموعه هیات‌های نظارت و اجرایی دست اندرکاران انتخابات در سال ۹۸در سطح کشور نمونه و مثال زدنی بود و باید اذعان داشت که نتیجه تعامل و همکاری هیات های اجرایی و نظارت شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی در انتخابات پیش رو نیز به نفع مردم و نظام جمهوری اسلامی است.

اکرمی ضمن تاکید بر اینکه سلامت اعضای شعب برای دست اندرکاران انتخابات از اهمیت ویژه ای برخوردار است گفت: در شعبات سیار باید آنتن دهی مناسب وجود داشته باشد و  پذیرفتنی نیست در شعب روستایی آنتن دهی ضعیف باشد و باید تمهیدات لازم در این راستا اندیشیده شود.

وی اظهار داشت: با اعلام آغاز شروع انتخابات تمام شعب باید انلاین شوند و از هیچ فرماندار و بخشداری پذیرفته نیست که یک شعبه هم آنلاین نشود حتی اگر فردی برای رای حاضر نشود. 

اکرمی با اشاره به اینکه تمام شعب ثابت و سیار کشور رصد می شود، افزود: با توجه به اینکه  انتخابات ریاست جمهوری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است بنابراین باید در وهله نخست صندوق های مربوط به ریاست جمهوری شمارش شود و تعداد آرا باید وارد سامانه شود تا نتایج شمارش ارا مشخص شود.

 رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی بیان کرد: با توجه به انتخابات ویژه امسال در شرایط کرونایی به مردم اطمینان خاطر می‌دهیم که تمام تمهیدات لازم بهداشتی برای حضور در صندوق‌های رای اندیشیده شده است.
 اکرمی ادامه داد : تمهیدات بهداشتی برای تمام اعضا و شعبات اخذ رای نیز پیش بینی شده است و باید شعب اخذ رای یک گواهینامه و تاییدیه بهداشتی از سوی مرکز بهداشت داشته باشند که هیچ‌گونه نگرانی برای شهروندان در خصوص حضور در پای صندوق های رای وجود نداشته باشد. 

وی خاطر نشان کرد: در  شهرستان خنداب آمادگی وجود دارد مانند سایر نقاط استان، ۲۸ خرداد انتخاباتی سالم قانونی و با مشارکت حداکثری مردم برگزار شود.

شهرستان خنداب در فاصله ۹۰ کیلومتر اراک واقع شده و حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه جاری برگزار می‌شود.  

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

ده − 8 =