فرماندار ورئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان شازند از اعلام شرایط تبلیغات کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در شهرستان شازند خبرداد.

0
29

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستادانتخابات شهرستان شازند ،
حسین رجبی فرماندار ورئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان شازند در خصوص شرایط تبلیغات کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان شازند گفت : مطابق دستورالعمل های صادره از سوی ستاد انتخابات استان ، فعالیت تبلیغاتی نامزدهای انتخابات شوراها هشت روز قبل از روز اخذ رای آغاز می شود و بر این اساس نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از پنجشنبه هفته جاری تا روز چهارشنبه ۲۶ خردادماه به مدت یک هفته فرصت تبلیغات دارند.

ایشان افزود :رعایت دستورالعمل تبلیغات انتخابات از سوی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و طرفداران آن‌ها،براساس قانون استفاده از هرگونه آثار تبلیغاتی نامزدها و طرفداران آنان اعم از کاغذی، پارچه‌ای، مقوایی، فلزی و یا هر جنس دیگر با ابعاد بیشتر از ۷۰ ×۱۰۰ سانتی متر ممنوع است.
وی افزود: درج هرگونه اطلاعات در خصوص درجات تحصیلی و سوابق خدمات و فعالیت های نامزدها در آثار تبلیغاتی آن ها باید مستند به مدارک باشد، تا درصورت لزوم مدارک و مستندات در اختیار هیئت اجرایی قرار گیرد.

فرماندار شهرستان شازند در ادامه گفت: محل ستاد و نام مسئول آن بایدبه صورت کتبی از سوی نامزد انتخاباتی به هیات اجرایی اعلام شود و نامزدهای شوراهای اسلامی می توانند در هر منطقه شهرداری یک ستاد تبلیغات انتخابات جهت ساماندهی فعالیت‌های تبلیغاتی خود و طرفدارانشان دایر نمایند.
البته دایر نمودن بیش از یک ستاد تبلیغاتی در روستاها توسط داوطلبین و طرفداران آن ها ممنوع است.
اعلام نظر شخصیت ها در تایید نامزدها انتخاباتی و بدون ذکر عنوان و مسئولیت آن ها را مجاز میباشد و به طور کلی انتشار اعلام نظر شخصیت ها (بدون ذکر عنوان و مسئولیت آن ها)، مجامع، احزاب و گروه های مجاز، در تایید نامزد انتخاباتی با ارائه مستند و مدرک کتبی و امضا شده مربوط به تایید و حمایت آن ها از نامزد انتخاباتی بلامانع است.

مجامع و گروه‌های هر حوزه انتخابیه می توانند حمایت خود را از نامزد مورد نظر کتبا به وی اعلام و نامزد مزبور می تواند حمایت اقشار و گروه های مختلف را در ذیل دو نوع پوستر مجاز و زندگی نامه منتشر نماید.
در راستای جلوگیری از هتک حرمت مقدسات، شایسته است نامزدها جهت تبلیغات از اسماء جلاله، آیات قرآنی و ادعیه در طراحی و تبلیغات مجاز پوسترها و تراکت‌هایی که در معابر یا مراسم توزیع می‌گردد استفاده نکنند، زیرا ممکن است اسامی مذکور در معابر و در زیر پا قرار گیرد.

🔷رجبی رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان شازند در پایان اظهار کرد: تبلیغات زود هنگام نامزدها و طرفداران آن‌ها در فضای مجازی نیز خلاف قانون است،استفاده از فضای مجازی و لوح های فشرده با رعایت اخلاق انتخاباتی و نیز قانون نحوه فعالیت در فضای مجازی بلا مانع است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

هجده − هفده =