فرماندار از اداره بهزیستی خمین بازدید کرد

0
59

در حاشیه این بازدید فرماندار شهرستان خمین در دیدار با رئیس و کارکنان بهزیستی با اشاره به اهمیت سازمان بهزیستی اظهار داشت : سازمان بهزیستی را به حق باید یکی از در خشان ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در جهت کمک به محرومین و گسترش عدالت اجتماعی دانست که با مجموعه ای از تدابیر، خدمات، فعالیّتها و حمایتهاى غیر بیمه اى، دستگیری از درماندگان را به عهده دارد .

وی در ادامه افزود : یکی از اهداف والای بهزیستی تأمین سلامت روحی و جسمی قشرهای محروم و انسان هائی است که بنا به دلایل محیطی، اجتماعی، اقتصادی و ارثی و نیز داشتن مشکلات جسمی، روانی، عاطفی، گرفتار نابسامانی و دچار عدم تعادل در زندگی شده اند و عدم رسیدگی به آنها می تواند به سلامت روانی جامعه آسیب زده و مانع نشاط، پیشرفت و تکامل آن گردد.

احمد طهرانی افزود : بهزیستی با کمترین حمایت های دولتی و با تکیه بر مشارکت مردمی و همکاری سازمان ها، در راه گسترش خدمات توان بخشی، امدادی، بازپروری و کمک به تأمین حداقل نیازهای گروه های کم درآمدی که قادر به توانایی و خودکفایی اقتصادی نیستند، فعالیت می کند .

وی در ادامه با اشاره به مشکلات کار در سازمان بهزیستی افزود : کار کردن در نهاد بهزیستی یک صدقه جاریه برای کارکنان این نهاد است .

وی در ادامه با تاکید بر لزوم حذف نگاه ترحم آمیز به معلولین در جامعه افزود : جامعه معلولین الگوی تمام نمای صبر ، استقامت ، تلاش و پیشرفت در عرصه های مختلف ورزشی ، فرهنگی ، اجتماعی و … در جامعه هستند .

احمد طهرانی در ادامه ، توانمند سازی معلولین و ایجاد اشتغال پایدار برای آنها را از اصلی ترین نیازهای جامعه معلولین دانست .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

یک × چهار =