صد و یکمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی با موضوع مقابله و کنترل ویروس کرونا

0
19

صد و یکمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی با موضوع مقابله و کنترل ویروس کرونا به ریاست مهندس آقازاده استاندار محترم استان و با حضور فراهانی مدیرکل پدافند غیرعامل و سایر مدیران مربوطه روز یکشنبه مورخ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ در سالن جلسات طبقه چهارم استانداری برگزار گردید.

سیدعلی آقازاده اظهار کرد: صبح امروز دو اکیپ به منظور بررسی روند واکسیناسیون در سطح شهر اراک اعزام شدند و گزارشات بازدید ارائه شد، شهرستان ها نیز باید بدون اطلاع قبلی این بازرسی را انجام دهند.

وی افزود: این روزها در سطح کشور صحنه‌هایی از حضور مردم در مراکز تزریق واکسن منتشر می شود که چندان مطلوب نیست اما تاکنون با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته مشکل خاصی در سطح استان مرکزی مشاهده نشده است، این در حالی است که استان مرکزی در زمینه واکسیناسیون از میانگین کشوری بالاتر است.

آقازاده با بیان اینکه گزارش عجیبی از برخی شهرستان ها درخصوص صدور مجوز تردد شبانه دریافت شده اضافه کرد: برخی شهرستان ها در زمینه صدور مجوز تردد شبانه عملکرد خوبی داشته اند اما در برخی، از جمله محلات و زرندیه آمار صدور مجوز بالا بوده است. حداکثر صدور مجوز در شهرستان ها باید ۱۰ درصد باشد و نباید بر اساس دوستی و رفاقت مجوز صادر شود چراکه این اقدام ظلم به مردم و سوءاستفاده از قانون است

وی اضافه کرد: توان و تحمل تعطیلی بیش از حد صنوف وجود ندارد و فشار زیاد به تجهیزات و نیروهای درمانی به صلاح نیست. این افراد دیگر توان تحمل پیک پنجم را ندارند و نمی توانیم بیش از این هم به آنها فشار وارد کنیم.

استاندار مرکزی اضافه کرد: افزایش میزان بستری و ابتلا نشان دهنده حرکت به سمت پیک پنجم است و صدمه قرمز شدن شرایط به صنوف وارد می شود، در نتیجه صنوف باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا مجدد شاهد تعطیلی و اعمال محدودیت ها نباشیم.

آقازاده افزود: صدا و سیما و اتاق اصناف می توانند با راه اندازی پویش تذکر و توزیع ماسک در زمینه مدیریت کرونا فعالیت داشته باشند و تشکل های مردم نهاد و ارشاد و اوقاف و … هم باید در این زمینه کمک کنند، قبل از وقوع واقعه باید چاره اندیشی کرد تا شاهد اعمال مجدد محدودیت ها نباشیم. وی با اشاره به اعیاد پیش رو گفت: با توجه به اینکه در آستانه دو عید بزرگ قربان و غدیر هستیم، مراسمات ویژه این ایام باید در شهرهای نارنجی و زرد در فضای باز و با رعایت پروتکل های بهداشتی و در شهرهای قرمز هم طبق مصوبات برگزار شود و تبلیغات اسلامی نیز باید نظارت کافی داشته باشد، نباید اجازه داد این مراسمات سبب اشاعه ویروس کرونا شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

پنج + 10 =