صد و نهمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی با موضوع مقابله و کنترل ویروس کرونا

0
24

صد و نهمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی با موضوع مقابله و کنترل ویروس کرونا به ریاست مهندس آقازاده استاندار محترم استان با حضور فراهانی مدیرکل پدافند غیرعامل و سایر مدیران مربوطه روز شنبه مورخ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ در سالن جلسات طبقه چهارم استانداری برگزار گردید.

سید علی آقازاده افزود : اخبار و گزارشات امروز حاکی از آن است که تقریبا در ۱۲ شهرستان استان در هفته گذشته شاهد روند کاهشی در شاخص های ابتلا، بستری و سرپایی بودیم.

وی با بیان اینکه در بحث فوتی شاهد افزایش بودیم که این امر به دلیل افزایش شمار موارد بستری در هفته گذشته بود، تصریح کرد: این روند کاهشی قطعا جای قدردانی از همکاری مردم، صنوف و دانشگاه علوم پزشکی دارد، البته یکی از دلایل این روند کاهشی واکسیناسیون است، استان شرایط بسیاری خوبی در تزریق دارد و این واکسن زدن می تواند از آسیب های بیماری بکاهد، اما متاسفانه در کشور شاهد برخی صحبت های منفی درخصوص واکسن مواجه هستیم در حالی که باید با این قبیل اظهار نظرها برخورد شود.

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه مخالفت ها با تزریق واکسن در واقع مخالفت با نفع مردم و همسویی با دشمن است، به مسئله بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: به احتمال قوی دانشگاه ها از نیمه مهرماه باز می شوند، تهمیدات لازم اعم از واکسیناسیون دانشجویان و اساتید اندیشیده شده است، اما در بحث بازگشایی مدارس، هفته آینده بر مبنای مصوبات ستاد ملی، تصمیم گیری در استان انجام می شود، البته هنوز ۱۰ درصد فرهنگیان برای تزریق واکسن مراجعه نداشته اند و تا هفته آتی آموزش و پرورش موظف است که این ۱۰ درصد را واکسینه کند تا به تدریج شاهد بازگشایی مدارس در استان باشیم.

وی در خصوص اربعین گفت: به احتمال قوی اعزام زائر برای اربعین از طریق مرزهای زمینی نخواهیم داشت و براساس تصمیم عراق ۶۰ هزار نفر به صورت هوایی مجاز به حضور در این مراسم هستند، البته شاید تعداد زائرین نیز افزایش یابد و هنوز سهم زائرین استان مشخص نشده است.

استاندار مرکزی گفت: رستوران ها با رعایت پروتکل ها فعال خواهند شد، افرادی که در سن دریافت واکسن هستند پس از تزریق مشمول لغو دورکاری می شوند و اگر در محل کار حاضر نشوند، غیبت محسوب می شود. عملا با لغو دورکاری به صورت کامل همه پرسنل ادارات در محل کار حاضر خواهند شد، بانک ها نیز از فردا از ساعت ۷.۳۰ تا ۱۴ فعال خواهند بود و البته برخی بانک های پر مراجعه مانند بانک رفاه دوشیفته خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

سه × دو =