رئیس ستاد انتخابات: یک هزار و ۱۶۲ شعبه اخذ رای در مرکزی پیش بینی شد

0
86

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: یک هزار و ۱۶۲ شعبه اخذ رای در استان مرکزی پیش بینی شد که با توجه به شرایط کرونایی و اختیارات قانونی هیات‌های اجرایی، امکان کاهش یا افزایش تعداد شعبات اخذ رای نیز وجود دارد.

” بهروز اکرمی” افزود: از این تعداد، ۸۰۵ شعبه ثابت و ۳۵۷ شعبه سیار در نظر گرفته شده که از این تعداد ۵۰۲ شعبه روستایی و ۶۶۰ شعبه شهری است.

وی تاکید کرد: پیش بینی می‌شود میانگین دست اندرکاران برگزاری انتخابات و حاضر در شعب اخذ، بیش از ۲۵ هزار نفر در سراسر استان باشد.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: فرآیند بررسی صلاحیت داوطلبان شورای شهر در استان در هیات های اجرایی و نظارت شهرستان و استان به پایان رسیده و در پایان فعالیت این سه مرجع هیات نظارت و اجرایی شهرستان و همچنین هیات نظارت استان تعداد ۷۵۰ نفر از داوطلبان شورای شهرهای استان تایید صلاحیت شدند.

اکرمی اظهار داشت: صلاحیت داوطلبان از طریق فرمانداری ها ابلاغ شده و افرادی که رد صلاحیت شدند می‌توانند یک مرحله دیگر به هیات نظارت مرکزی و انتخابات شورای شهر در تهران شکایت کنند که این شکایت‌ها به هیات نظارت واصل و ارسال شده است که منتظر پاسخ از این مراجع هستیم که نتایج به داوطلبان اعلام شود.

وی ادامه داد: در خصوص داوطلبان شوراهای اسلامی روستا طبق تقویم زمانی تا اول خردادماه فرصت باقی است و پرونده داوطلبان در هیات های اجرایی و نظارت در دست بررسی است که پس از پایان مهلت مقرر تعداد این افراد هم اعلام می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی بیان کرد: با توجه به اینکه در استان مرکزی انتخابات میان دوره‌ای مجلس در شهرستان آشتیان تفرش و فراهان برگزار می‌شود، اکنون کار صلاحیت داوطلبان در هیات‌های اجرایی و نظارت استان به پایان رسیده و پرونده ۴۲ نفر به شورای نگهبان ارسال شده که شورای نگهبان بررسی‌های خود را انجام می‌دهد.

اکرمی اضافه کرد: در پایان لیست نهایی به وزارت کشور و در نهایت به استان مرکزی اعلام می‌شود تا به اطلاع داوطلبان رسانده شود و طبق تقدیم زمانی در تاریخ هفتم خردادماه ۱۴۰۰ لیست نهایی توسط شورای نگهبان به استان اعلام می‌شود.

انتخابات ریاست‌جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی به صورت همزمان در ۲۸ خردادماه جاری برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

17 + سه =