رئیس ستاد انتخابات:پنج هزار و ۳۹۳ داوطلب در انتخابات شوراهای روستایی مرکزی ثبت نام کردند

0
84

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: پنج هزار و ۳۹۳ داوطلب در انتخابات شوراهای اسلامی روستایی در این استان نام نویسی کردند.

” بهروز اکرمی” روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تعداد کرسی‌های شورای اسلامی روستاها در استان مرکزی دو هزار و ۶۳۱ کرسی است است که با افزایش ۷۰ نفری داوطلبان در انتخابات شوراهای اسلامی روستایی در استان یک درصد نسبت دوره گذشته رشد داشته است.
وی، تعداد روستاهای واجد شرایط شوراهای روستایی را ۸۵۷ روستا عنوان کرد و گفت: ۲۴ درصد از افراد ثبت‌نام کننده دارای سابقه عضویت در شوراهای روستاها و ۷۶ درصد سابقه عضویت در شوراهای روستایی را ندارند.
رییس ستاد انتخابات استان مرکزی اظهار داشت: در این دوره ۸۵ درصد داوطلبان مرد و ۱۵ درصد نیز زن هستند که میزان استقبال زنان در ثبت‌نام نسبت به دوره گذشته ۲ درصد افزایش یافته است.
اکرمی تاکید کرد: میزان استقبال از هر کرسی شورای روستاهای استان ۲ نفر است و ۱۰ درصد داوطلبان برای ثبت‌نام در انتخابات از روش‌های الکترونیک استفاده کردند.
انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تفرش، فراهان و آشتیان ۲۸ خردادماه امسال همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید