خواسته های کارگران ساوجی و قول مساعد استاندار مرکزی برای پیگیری

0
83

استاندار مرکزی با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب در مورد روز کارگر، گفت: ایشان همه مسائل و مشکلاتی که جامعه کارگری با آن مواجه هستند را به خوبی تبیین کردند و اگر همه قوا و دستگاههای اجرایی بتوانند این دستورات را اجرا کنند قطعا مشکلات به حداقل خواهد رسید.

«سیدعلی آقازاده» افزود: هدف از دیدارهای حضوری با کارگران، پیگیری و رفع مشکلات آنها است و امروز هم نکات مورد نظر جامعه کارگری ساوه را شنیدیم و تلاش خواهیم کرد نسبت به تامین نظر آنها اقدام کنیم.

وی گفت: با وجود افزایش دستمزد کارگران، اما اگر گرانی ها ادامه یابد چندان تاثیرگذار نیست و لازم است مجموعه نظام در کنار افزایش حقوق ها نسبت به مهار تورم و کنترل قیمت ها اقدام کند.

استاندار مرکزی تاکید کرد: البته نظام جمهوری اسلامی از سالهای گذشته تاکنون درگیر تحریم های ناخواسته و مشکلات زیادی بود و با اینکه بعضی ها،  گرانی های برآمده از تحریم را به گردن دولت انداختند اما باید گفت شرایط اقتصادی و فشارهای داخلی در ۸۰ درصد از موارد ریشه در تحریم های ظالمانه دارد اما با ایستادگی جانانه ملت و دولت خبرهای خوشایندی در راه است.

وی اظهار کرد: دشمنان ما تسلیم شدند و تحریم های ظالمانه آنها هیچ تاثیری بر رفتار ملت و دولت نداشت و خود آنها هم به بی اثر بودن آن اذعان دارند که بزرگترین اعتراف تاریخ محسوب می شود.

آقازاده اظهار امیدواری کرد که ضمن رفع تحریم ها، قیمت اقلام هم در داخل کنترل شود.

استاندار مرکزی اظهار داشت: در اسفند سال ۹۷ شمار کارگران دارای حقوق معوق در استان هفت هزار و ۵۰۰ نفر بود که این آمار در زمان مشابه سال بعد به پنج هزار و در اسفند سال گذشته به یک هزار و ۴۵ مورد رسید و طبق آخرین آمار در پایان فروردین امسال تنها ۳۵۰ کارگر در سطح استان با مشکل حقوق معوقه مواجه هستند که این مساله نشان از کارنامه موفق استان مرکزی در این زمینه دارد.

به گفته او،  روز گذشته اتاق صنایع،  معادن و کشاورزی ایران اطلاعیه ای صادر کرد که در آن استان مرکزی را بعنوان رتبه نخست کشور در ایجاد فضای کسب و کار معرفی کرد و حتی سرمایه گذاران را به حضور در این استان ترغیب کرده اند.

استاندار مرکزی گفت: طبق اعلام معاونت برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز استان مرکزی در سال ۹۹ رتبه برتر کشور در شاخص های توسعه صنعتی را دارد.

وی تاکید کرد: شاخص های کسب و کار استان مرکزی هر سال در حال بهبود است و آمارهای ارایه شده از سوی دستگاه‌های ملی نیز موید این مطلب است.

استاندار مرکزی در خصوص ایجاد فضای بهینه برای توسعه تولیدات،  گفت: موانع تولید را با اختیاراتی که به ستادهای اقتصاد مقاومتی و کارگروه‌های تولید و اشتغال دادیم، به حداقل رساندیم.

وی همچنین از در دست تدوین بودن سندی با عنوان «پساتحریم» در استان مرکزی خبر داد و گفت: در این برنامه که پیشگام کشور هستیم، تلاش می کنیم برای دوران پس از رفع تحریم ها آماده شویم زیرا با برداشتن تحریم ها مشکلات و موانعی برای تولیدکنندگان داخلی به واسطه حضور رقبای خارجی در بازارهای داخلی پیش می آید و صنعتگرانی که با استفاده از فرصت تحریم اقدام به تولید و تقویت ظرفیت ها کرده اند با ورود کالاهای خارجی دچار ضررهای هنگفت خواهند شد.

وی تاکید کرد: رفع تحریم ها مانند یک شمشیر دولبه است که می تواند هم فرصت باشد و هم تهدید؛ بنابراین باید ضمن احصای توانمندی و ظرفیت ها از اکنون آماده مواجهه با شرایط پس از تحریم باشیم.

استاندار مرکزی در مورد کم توجهی کارخانه ها به تشکیل شورای اسلامی کار در ساوه که از طرف دبیر خانه کارگر مطرح شد،  گفت: اکنون حدود هفت شورا در ساوه فعالیت دارند که زیبنده قطب صنعتی کشور نیست و در این خصوص تلاش خواهیم کرد که کارخانه ها دارای چنین ساز و کاری که خروجی آنها به نفع کارگر و کارفرما است، ایجاد شود.

آقازاده در مورد مسکن کارگران نیز،  گفت: هر پیشنهادی که از سوی کارگران و خانه کارگر ارائه شود در قالب طرح اقدام ملی قابل پیگیری است و برای کارگران ساوه هم می توان از این ظرفیت استفاده کرد.

وی اظهار کرد: اگر در ساوه هفت یا هشت هزار واحد مسکونی برای کارگران ساخته شود تب گرانی خانه به نحو چشمگیری کاهش خواهد یافت و این امکان وجود دارد که در قالب تعاونی های کارگری و در دل برنامه اقدام ملی برای این قشر زحمتکش خانه ارزان قیمت ساخت.

استاندار مرکزی در مورد جاده ورودی شهر صنعتی کاوه نیز، گفت: در این رابطه رایزنی هایی بعمل آمده و نقشه ها نیز تهیه شده است.

وی افزود: قرار است فرماندار ساوه با انجام کارشناسی های لازم، پیشنهادات خود را ارائه کند و ما هم کمک خواهیم کرد که یا راه جدیدی احداث یا جاده موجود را تعریض کنیم زیرا وضع این مسیر به خصوص در ساعات صبح برای تردد به سمت شهر صنعتی مناسب نیست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

چهارده − 11 =