جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان خمین برگزار شد

0
62

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : بودجه این شهرستان امسال از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی، ردیف‌های قانون استفاده متوازن از امکانات کشور و ۲ درصد نفت و گاز، ۴۱۸میلیارد ریال است که باید با طرح‌های کارآمد بیشترین بهره‌وری از آن حاصل آید.

احمد طهرانی در ادامه افزود: ۲۹۵ میلیارد ریال از این اعتبار از محل منابع ۲ درصد نفت و گاز  تخصیص یافته و اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی  نیز ۷۴ میلیارد ریال است. 

وی اظهارداشت: ۵۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از بودجه امسال خمین  مربوط به اعتبارات متوازن است. 

فرماندار شهرستان خمین گفت: اعتبارات تملک دارایی شهرستان در سه فصل متوازن، نفت و گاز و استانی ۴۹ درصد افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود اعتبارات کلی شهرستان در سال جاری ۶۰ درصد نسبت به پارسال افزایش پیدا کند.

احمد طهرانی با بیان اینکه تنها ۲۰ درصد از اعتبارات کشور در اختیار استان‌ها است، تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای کسب اعتبارات ملی با وزارتخانه مربوطه خود تعامل بیشتری داشته باشند. 

فرماندار شهرستان خمین با اشاره به پیشرفت ۴۰ درصدی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خمین، گفت: تکمیل این طرح نیمه‌تمام تخصیص کمی داشته است و امسال باید اعتبارات لازم را جذب کند.
احمد طهرانی ادامه داد: ساختمان انتقال خون در خمین نیز از مطالبات جدی شهروندان است و نیاز به اعتبارات ویژه دارد.

فرماندار شهرستان خمین با اشاره به توزیع اعتبارات شهرستان ها براساس فصل بندی افزود: این اقدام نقش فرمانداران را کاهش داده و قابل پذیرش نیست و انتظار می‌رود با پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی جایگاه فرمانداران بعنوان مقام عالی دولت در شهرستان‌ها مشخص و پررنگ شود. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

چهارده − پنج =