جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان خمین برگزار شد

0
46

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : نهادهای حمایتی این شهرستان پارسال ۱۳۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان زیر پوشش و نیازمندان پرداخت کردند.
احمد طهرانی در ادامه افزود: این تسهیلات به ۳۱۶ متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال در این شهرستان پرداخت شده است.
وی بیان کرد: ۷۱ میلیارد ریال از این تسهیلات را کمیته امداد امام خمینی (ره) و ۶۵ میلیارد را بهزیستی این شهرستان پرداخت کرده است.
فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت: این نهادهای حمایتی تاکنون بیش از ۹۵ درصد تسهیلات اشتغالزایی تخصیص یافته را جذب کردند و انتظار می‌رود تا خرداد ماه جاری مجموع تسهیلات متقاضیان پرداخت شود.
احمد طهرانی کار جزیره ای در حوزه اشتغال را معضل بزرگ کشور و شهرستان خمین دانست و گفت: نهادهای متولی به منظور انسجام بخشی به طرح های اشتغالزا بانک اطلاعاتی از شمار متقاضیان اشتغال و اشتغال ایجاد شده در این شهرستان تهیه کنند.
وی اضافه کرد: آمار بالای بیکاری در خمین به‌دلیل نبود شغل برای دانش آموختگان مراکز آموزش عالی است و شهرستان برای مشاغلی که نیاز به نیروی کارگر دارند با مشکل نیروی انسانی ماهر مواجه است.
فرماندار شهرستان خمین ، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی دانست و بیان کرد: دولت تدبیر و امید بستر سرمایه گذاری در زادگاه امام راحل را فراهم کرد و واحدهای بزرگ صنعتی نظیر پتروشیمی، پنلهای خورشیدی و خودروسازی نوید بخش صنعتی شدن خمین است.
وی گفت: این واحدهای صنعتی نوید بخش تبدیل شهرستان به قطب صنعتی هستند.
احمد طهرانی ادامه داد: سرمایه گذاران بخش خصوصی در خمین باید به استخدام نیروهای خود از میان جوانان این شهرستان تشویق شوند.
وی با اشاره به حمایت از طرحهای کارآفرینی که بسترساز اشتغال در خمین باشد ، گفت: بازار مصرف محصولات یکی از دغدغه های تولیدکنندگان است و برای یافتن این بازارباید تدابیر لازم اندیشیده شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

یک × یک =