جلسه هماهنگی گرامیداشت ارتحال حضرت امام (ره) در شهرستان خمین برگزار شد

0
90

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : تبیین و ترویج افکار و اندیشه‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی نیاز محوری جامعه است و باید در ایام سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل بهترین بهره برای تشریح ابعاد شخصیتی و فکری این فرهیخته برده شود .

احمد طهرانی در ادامه افزود : مردم مومن و بصیر کشور در آستانه گام دوم انقلاب اسلامی همچنان به آرمان‌های نظام اسلامی وفادار هستند و نهضت خمینی کبیر توانست به الگویی برای همه کشورهای مسلمان تبدیل شود.

وی بیان کرد : ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران در چهاردهم خرداد سال ۶۸ و به شهادت رسیدن شمار زیادی از مردم در قیام خونین ۱۵ خرداد از سوی رژیم ستمشاهی از رویدادهای مهم تاریخی کشور هستند که هرسال به همین مناسبت‌ها آیین‌هایی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا برگزاری برنامه های ملی و مذهبی در این راستا را امسال تحت تاثیر قرار داده است و ویژه برنامه گرامیداشت ارتحال امام خمینی (ره) در بیت تاریخی امام راحل مانند پارسال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در چهاردهم  خرداد ماه سال جاری  ساعت ۹ صبح برگزار می‌شود.

فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : در این برنامه برخی از مسئولان استانی و اعضای شورای اداری شهرستان خمین با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی حضور دارند و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز سخنرانی می‌کند.

احمد طهرانی گفت : دستگاه‌های متولی به‌ویژه در امور فرهنگی متناسب با جامعه هدف خود نسبت به اجرای برنامه های گرامیداشت سالگرد ارتحال امام راحل اقدام کنند.

در ادامه رئیس موسسه تنظیم ونشر آثار حضرت امام در خمین نیز با اشاره به اینکه برنامه‌های گرامیداشت سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی از صبح امروز با غبار روبی محل تولد امام راحل آغاز می شود، گفت: برنامه‌های ارتحال امسال در بیت امام (ره) به‌دلیل بیماری کرونا با محوریت فضای مجازی برگزار می‌شود.
حجت الاسلام  سید «جواد رضوی» ادامه داد:  تجددید میثاق روحانیان و دانشجویان شهرستان با امام خمینی(ه)، معرفی کتاب‌های امام راحل در فضای مجازی، برگزاری برنامه برخط ارتحال، عصر شعر « فراق یار» و گردهمایی شوراهای حل اختلاف استان در بیت تاریخی امام راحل از جمله برنامه‌های گرامیداشت سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی در خمین است.

وی افزود: اندیشه‌ها، اهداف و مسیر روشن انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)  در سیره فکری و عملی رهبر معظم انقلاب  مشهود است و  تداوم بخش حقیقی راه امام راحل (ره) است.

مدیر بیت تاریخی امام خمینی(ره) در خمین اظهار داشت : تفکرات، اندیشه‌ها و مبارزات امام خمینی (ره) الگوی مناسبی برای ملت ایران و جهان اسلام است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

10 − 1 =