جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خمین برگزار شد

0
52

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : مهارت ورزی و توسعه دایره آموزش‌های فنی و حرفه‌ای عامل کلیدی در ارتقای بهره‌وری و افزایش کیفیت در تولید است و این اصل مهم باید در زنجیره کارآفرینی و اقتصاد نهادینه شود.

احمد طهرانی بیان کرد: بخش مهمی از ساختار اشتغال خمین مرتبط با حوزه کشاورزی است که به دلیل خشکسالی‌های اخیر به شدت آسیب دیده و در شرایط فعلی فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای در این شهرستان نقش کلیدی دارد.

وی با اشاره به تحول صنعتی در خمین بیان کرد: فنی و حرفه‌ای باید نیروی متخصص و ماهر برای طرح‌های بزرگ صنعتی این شهرستان تربیت کند.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش خمین نیز گفت: پوشش تحصیلی و جذب بازماندگان از تحصیل در این شهرستان به صورت مستمر با استفاده از ظرفیت مجتمع‌های آموزشی به ۹۸ و نیم درصد افزایش پیدا کرده است.

عبدالرضا پیرحسین لو در ادامه افزود: این شهرستان در سال تحصیلی گذشته رتبه نخست استان مرکزی در هدایت دانش آموزان به رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش را کسب کرد.

وی بیان کرد: ۴۰ درصد از دانش آموزان این شهرستان با اجرای هدایت تحصیلی در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش تحصیل می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش خمین گفت: ۴۰۰ لوح فشرده با موضوع محتوای آموزشی با استفاده از ظرفیت سرگروه‌ها، راهبران آموزشی و آموزگاران علاقمه‌مند تهیه و در اختیار دانش آموزان بی بهره از اینترنت قرار گرفت.
پیرحسین لو ادامه داد: بسته تحولی خوانا با هدف مدرسه محوری مهارت‌های زبانی و آداب زندگی در پنج باب مدرسه خمین اجرا شد.

وی یادآور شد: ۱۰ هزار دانش آموز خمینی پارسال در جشنواره نوجوان خوارزمی شرکت کردند.

مدیر آموزش وپرورش خمین تاکید کرد: به منظور پیشگیری از افت تحصیلی دانش آموزان به ویژه در مقطع ابتدایی کارگروهی تشکیل و آموزش معلمان در فضای مجازی به شکل مستمر رصد می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

20 − 19 =