جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خمین برگزار شد

0
91

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین ضمن تقدیر از همکاری و تلاش نیروس انسانی آموزش و پرورش این شهرستان در برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه گفت: استفاده از ظرفیت فرهنگیان و معلمان یکی از نقاط قوت برگزارکنندگان انتخابات است.

احمد طهرانی اظهار داشت: نهاد تعلیم و تربیت پس از خانواده تاثیرگذارترین مجموعه بر تربیت اعضای جامعه است و آنچه که قرار است در آینده کشور اتفاق بیافتد از آموزش و پرورش آغاز می‌شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش خمین افزود: راه اندازی مدارس خاص نظیر شاهد و غیرانتفاعی موجب تبعیض آموزشی شده است و گزینش معلمان برای این مدارس مغایر با عدالت آموزشی است.

احمد طهرانی گفت: براساس ارزیابی‌های انجام شده در وضعیت تحصیلی دانش آموزان خمین، برخی دانش آموزان پایه دوازدهم نتوانستند در امتحانات نهایی نمره قبولی کسب کنند.

وی با تاکید بر اینکه افت تحصیلی درشهرستان قابل مشاهده است،  اضافه کرد: آموزش در فضای مجازی نتوانسته نیاز ۱۰۰ درصدی آموزشی دانش آموزان را تامین کند.

فرماندار شهرستان خمین خاطرنشان کرد: وضعیت تحصیلی دانش آموزان به ویژه در مقطع متوسطه دوم باید بررسی و نتیجه آن به شورای آموزش و پرورش این شهرستان ارائه شود.   

در ادامه  مدیر آموزش و پرورش خمین نیز گفت: یک هزار و ۹۴ دانش آموز پایه دوازدهم رشته‌های نظری و هنرستان در آزمون سراسری امسال ثبت نام کردند.

عبدالرضا پیر حسینلو در ادامه افزود: ۳۷۴ داوطلب در گروه آزمایشی علوم انسانی، ۲۴۷ داوطلب در گروه علوم تجربی و ۱۰۱ داوطلب در گروه ریاضی از نهم تا دوازدهم تیرماه جاری باهم رقابت می‌کنند.

وی بیان کرد: ۳۷۲ دانش آموز پایه دوازدهم هنرستان نیز داوطلب شرکت در آزمون سراسری امسال هستند.

مدیر آموزش و پرورش خمین یادآور شد: زادگاه امام راحل رتبه نخست قبولی آزمون سراسری پارسال در استان مرکزی را کسب کرده و ۱۱۵ دانش‌آموز پایه دوزادهم این شهرستان به دانشگاه‌های دولتی راه یافتند.

پیرحسینلو بیان کرد: یک‌هزار و ۷۲ دانش آموز پایه دوازدهم تحصیلی در خمین پارسال در آزمون سراسری شرکت کردند.

مدیر آموزش و پرورش خمین با بیان اینکه ۱۶ مدرسه به صورت هیات امنایی و قرآنی در این شهرستان اداره می شود، گفت: برخی از این مدارس نتوانستند رضایت والدین دانش آموزان و آموزش و پرورش خمین را به دست آورند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

دو × 2 =