جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی برگزارشد.

0
61

🔹️ جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی به ریاست آقازاده استاندار، با حضور معاونین استاندار ، مدیران و مسئولین عضو و از طریق ویدئو کنفرانس با حضور فرمانداران و برخی مدیران برگزار شد.

بی‌توجهی به پروتکل‌ها دوباره کار دست استان مرکزی می دهد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در برخی شهرها، دوباره ماسک نزدن‌ها و بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی را شاهد هستیم و این امر آلارم‌ها و هشدارها را به صدا درآورده است.
بهروز اکرمی ۲۲ خردادماه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی، با اشاره به اینکه دستورالعمل های انتخاباتی و تبلیغاتی به ستادهای تبلیغاتی کاندیداها داده شده است، گفت: انتظار این است که حتما این دستورالعمل‌ها را رعایت کنند و عملکردها به شکلی نباشد که ضمن نقض دستورالعمل ها، سلامت شهروندان را به خطر بیندازند.
وی تصریح کرد: حتی اگر هیچ نظارتی بر رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌ها نباشد، انتظار می‌رود افرادی که به پارلمان ملی و محلی می‌روند، دغدغه‌مند سلامت مردم باشند و از هم‌اکنون در عمل نشان دهد که سلامت جامعه را مهم می‌دانند هرچند که دستگاه‌های نظارتی حتما به مسائل ورود می کنند و اگر فرمانداران مواردی از عدم رعایت دستورالعمل‌ها را شاهد بودند، کتبا به مسئولان ستادها اعلام کنند.
اکرمی با اشاره به درگیری ۱۵ ماهه با این ویروس و رفتارهای غیرقابل پیشگیری آن، گفت: در برخی شهرها، دوباره ماسک نزدن‌ها و بی توجهی به پروتکل‌ها بهداشتی را شاهد هستیم، در برخی نقاط مانند تفرش و کمیجان موارد بستری و سرپایی افزایش اندکی داشته‌ و این امر آلارم‌ها و هشدارها را به صدا درآورده و این بی توجهی‌ها ممکن است دوباره کار دستمان بدهد.
وی تاکید کرد: در انتخابات به هر حال برخی تجمعات شکل می‌گیرد و امیدواریم با رعایت پروتکل‌ها شاهد اوج گیری بیماری نباشیم.
معاون استاندار مرکزی با بیان اینکه در چندماه قبل شاید حدود ۸ درصد تست‌ها رپید مثبت اعلام می‌شدند، افزود: هم اکنون این رقم در استان به ۱۶ درصد رسیده است. این آمار حتی در خمین به ۲۲ درصد و اراک به ۱۸ درصد رسیده و نشان می دهد که باید دقت را بالا برد و با رعایت پروتکل‌ها انتخاباتی در حوزه جلوگیری از شیوع بیماری کرونا داشته باشیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

دو + ده =