جلسه توجیهی مدیران کانال ها و گروه های مجازی شهرستان خمین برگزار شد

0
50

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به نقش موثر گروه های مجازی در اطلاع رسانی به مردم اظهار داشت : کانال های مجازی شهرستان خمین در زمینه اطلاع رسانی در خصوص بیماری کرونا ، روش های پیشگیری از ابتلا و بویژه اطلاع رسانی در خصوص اعمال محدودیت های کرونایی در شهرستان طی یکسال گذشته عملکرد خوبی داشته اند .

وی در ادامه ضمن ابراز امیدواری در خصوص قانونمند شدن فعالیت کانال ها و ساماندهی آنها اظهار داشت : ارتقای سواد رسانه ای در دنیای امروز باید با جدیت در دستور کار فعالین این حوزه قرار داشته باشد تا راحت تر بتوانند رسالت خود را در زمینه های مختلف بویژه حوزه فرهنگی به انجام برسانند .

احمد طهرانی در ادامه افزود : رسانه ها باید چشم بینا ، گوش شنوا و زبان مردم و مسئولان باشند و ضمن اینکه مسائل و مشکلات مردم را به مسئولان منعکس می کنند ، عملکرد دولت را نیز به سمع و نظر مردم برسانند .

وی تصریح کرد : تعامل و همکاری دو سویه فعالین فضای مجازی با مسئولان می تواند در رفع مسائل و مشکلات شهرستان موثر باشد .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ افزود : حضور پرشور و همکاری و تعامل کانال های مجازی در موضوع انتخابات می تواند نقش موثری در افزایش مشارکت مردم در انتخابات داشته باشد و تنور انتخابات را گرم تر کند .

وی افزود : فعالین فضای مجازی باید ضمن مشارکت و همکاری با مسئولان در خصوص انتخابات و گرم کردن تنور انتخابات ، براساس قانون حرکت کنند و از تخریب فرد یا گروه منتسب به کاندیداها خودداری نمایند .

احمد طهرانی در ادامه افزود : با توجه به اینکه هنوز ایام تبلیغات داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا شروع نشده است ، فعالین کانال های مجازی باید از انجام تبلیغات زود هنگام برای کاندیداهای انتخابات در شهرستان خودداری نمایند .

در ادامه جلسه فرمانده انتظامی و دادستان عمومی و انقلاب خمین نیز در خصوص مصادیق مجرمانه در فضای مجازی در ارتباط با انتخابات منجمله انتشار هر گونه محتوا به منظور ترغیب یا تشویق مردم به تحریم و یا کاهش مشارکت در انتخابات ، انتشار هر گونه مطلب علیه نامزدهای انتخاباتی و یا انتشار مطالبی خلاف واقع دال بر انصراف گروه یا نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ، انتشار هر گونه محتوا به منظور ایجاد رعب و وحشت برای رای دهندگان یا اعضاء شعب ، و… مطالبی ارائه نمودند .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

ده − یک =