جلسه توجیهی داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر خمین و قورچی باشی برگزار شد

0
116

در این جلسه ابتدا فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردمی است و انتخابات نیز بعنوان یکی از مصداق های بارز نقش مردم در تعیین سرنوشت خود ، یکی از مهم ترین شاخصه های نظام جمهوری اسلامی ایران است .

احمد طهرانی در ادامه افزود : نظام جمهوری اسلامی با پشتوانه مردم ایجاد شده است و همه مسئولان نیز خدمتگزار مردم هستند و داوطلبان شوراهای اسلامی نیز بعنوان نماینده مردم باید خدمت به مردم بویژه محرومین را سرلوحه کار خود قرار دهند .

رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان خمین ادامه داد : اجرای قانون انتخابات بر عهده استانداریها و فرمانداریهاست و ما نیز تلاش می کنیم انتخابات را آنطور که قانون تعیین کرده است برگزار کنیم و در برگزاری انتخابات بحث رعایت امانتداری و حق الناس را در دستور کار خود قرار دهیم .

وی تصریح کرد : صیانت از حقوق کاندیداها و هم چنین رای دهندگان نیز یکی از مهم ترین اصولی است که در سرلوحه کار اعضای هیات اجرایی ، نظارت و دست اندرکاران انتخابات شهرستان قرار دارد .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه افزود : اخلاق مداری و رعایت قانون دو تکلیف مهم داوطلبان در رقابت های انتخاباتی است و بر اساس مواد قانون انتخابات تمامی داوطلبان موظف هستند در موعد مقرر تعیین شده تبلیغات کنند و از تخریب رقبا به شدت بپرهیزند.

احمد طهرانی در ادامه با اشاره به برخی موارد تخلف در بحث تبلیغات داوطلبان انتخابات افزود : استفاده از امکانات دولتی و عمومی به نفع یا علیه داوطلبان در انتخابات ممنوع است و با خاطیان برخورد قانونی می شود.

فرماندار شهرستان خمین ادامه داد: هرگونه تبلیغات زود هنگام محیطی یا در فضای مجازی توسط داوطلبان تخلف است و در صورت گزارش در پرونده تخلف انتخاباتی رسیدگی می شود.

وی، حفظ جایگاه ولایت و توجه به چارچوب های اصلی نظام اسلامی را از اولویت های کار داوطلبان در روند تبلیغات انتخاباتی دانست و توضیح داد: وعده های غیرعملی و خلاف قانون که در حیطه وظایف شورای شهر نیست در زمره عوام فریبی و سوء استفاده از احساسات مردم است و داوطلبان باید در تبلیغات انتخابات از آن پرهیز کنند.

فرماندار شهرستان خمین ادامه داد : تخریب دیگران و بداخلاقی انتخاباتی، پایمال کردن حق الناس است و در صورت مشاهده و گزارش در تخلفات انتخاباتی عوامل اجرایی و بازرسی ستاد انتخابات شهرستان به هیچ عنوان دراعمال قانون در وظیفه محوله خود کوتاهی نخواهد کرد.

در ادامه جلسه نیز فرمانده انتظامی ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ، دادستان عمومی و انقلاب خمین و رئیس هیات نظارت بر انتخابات شهرستان خمین نیز در خصوص موراد قانونی تبلیغات و مصادیق تخلف در بحث تبلیغات داوطلبان شوراهای اسلامی مطالبی را ارائه نمودند .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

یک × دو =