انتخابات ۱۴۰۰ در استان مرکزی با یک‌هزار و ۱۸۰ شعبه برگزار می‌شود

0
94

رئیس هیات بازرسی بر انتخابات استان مرکزی گفت: انتخابات ۱۴۰۰ در این استان از طریق یک‌هزار و ۱۸۰ شعبه اخذ رأی پیش بینی شده برگزار می‌شود و تمامی زیرساخت‌های لازم برای برگزاری این انتخابات تدارک شده است.

«مهدی زندیه‌وکیلی» در هشتمین نشست هیات بازرسی بر انتخابات استان مرکزی، افزود: به تناسب شعب اخذ رأی یک بازرس، ۷۶ سربازرس و ۱۹ بازرس  ویژه برای انتخابات خردادماه جاری مشخص شده  و راهبرد نظارتی مناسبی بر روند امور اندیشیده شده است.

وی تاکید کرد: بازرسی‌ هدفمند ضامن صحت و سلامت انتخابات و برگزاری آن است و هماهنگی لازم توسط هیات های بازرسی در  استان با هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور در راستای این تکلیف مهم انجام شده است. 

زندیه‌وکیلی اظهار داشت: هیات‌های بازرسی در استان و شهرستان‌ها از ابتدای فعالیت رسمی ستاد انتخابات تشکیل شده‌اند  وظایف بازرسی و هماهنگی ‌های این حوزه و عملکرد حوزه‌های اجرایی انتخابات نیز تعیین تکلیف شده است.

رئیس هیات بازرسی بر انتخابات بیان کرد: در انتخابات پیش رو برای هر شعبه بک بازرس انتخاب شده  و هر ۱۰ تا ۲۰ شعبه نیز یک سر بازرس و برای هر شهرستان و هر ۱۰۰ شعبه نیز  یک بازرس ویژه مشخص شده است.

زندیه‌وکیلی تصریح کرد: برنامه‌ هایی برای آموزش بازرسان، سربازرسان و بازرسان ویژه تعیین شده  که در موعد مقرر برگزار می‌شود.

 وی یادآور شد: دست اندرکاران بازرسی انتخابات استان از اکنون  رویدادهای حوزه انتخابات را رصد می‌کنند و همکاری لازم  با هیات‌های اجرایی شهرستان‌ها دارند.

رئیس هیات بازرسی انتخابات استان ادامه داد: با نزدیک شدن به انتخابات وظایف هیات‌ها افزایش می‌یابد که امید است با تعامل و همکاری سایر ارکان و دست اندرکاران انتخابات هیات‌های نظارت‌، اجرایی و ستاد انتخابات حداکثری و پرشوری رقم بخورد.

زندیه‌وکیلی بیان کرد: معدود تخلفاتی مربوط به داوطلبان در حوزه تبلیغات زودهنگام گزارش شده اما تخلف گسترده ای تاکنون گزارش نشده است و تذکر و اقدامات قانونی متناسب با آن صورت  گرفته است.

وی عنوان کرد: شرح وظایف بازرسی و نحوه انتخاب و شرایط توسط وزارت کشور ابلاغ شده و   افرادی که دارای صلاحیت در سامانه صحت سنجی شده به‌عنوان بازرس انتخاب شده‌اند که در سطح استان همه دارای شرایط لازم هستند .

رئیس هیات بازرسی انتخابات استان مرکزی بیان کرد: چنانچه تعداد شعب افزایش یابد شمار بازرسان نیز متناسب با هر شعبه یک بازرسافزایش می‌یابد.

 زندیه وکیلی یادآور شد: بیشترین شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه شهرستان اراک پیش بینی شده و کمترین آن مربوط به  آشتیان با ۲۳ شعبه است.

 رئیس هیات بازررسی انتخابات استان مرکزی اظهار داشت: تاکنون بازرسان شهرستان های اراک، ساوه، شازند و فراهان در سامانه ثبت نشده‌اند و عمده بازرسان، بالغ بر بیش از ۳۰۰ نفر مربوط به  شهرستان اراک هستند.

زندیه وکیلی بیان کرد: در مقوله آموزش بازرس و سربازرسان، سرفصل‌های محتوایی به تعداد هر بازرس تهیه شده است که با تحویل آن‌ها، امکان آموزش فراهم می‌شود.

وی در خصوص ضعف در ثبت تخلفات انتخاباتی در استان، گفت: تخلفات در عرصه انتخابات و هیات های بازرسی باید حتما ثبت شود، انعکاس و ثبت این تخلفات به معنی عملکرد ضعیف فرمانداری نیست .

انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شخر و روستا و میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی به صورت همزمان با سراسر کشور ۲۸ خردادماه جاری برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

چهار × 1 =