استان مرکزی آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات را دارد

0
60

 رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: این استان آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات را دارد و تمهیدات لازم در این راستا اندیشیده شده است.

«بهروز اکرمی» چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: تمهیدات بهداشتی لازم در تمام شعب اخذ رای این استان اتخاذ شده و امکان اخذ رای برای بیماران کووید ۱۹ از سوی  شعب سیار فراهم شده است.

وی بیان کرد: تدابیر و تمهیدات امنیتی برای شعب اخذ رای در نظر گرفته شده است و مجریان برگزاری انتخابات امانت‌دار رای  مردم هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری مرکزی ادامه داد: تعرفه‌های اخذ رای و اقلام مورد نیاز برای تمام شعب اخذ رای تامین و ارسال شده است.

اکرمی عنوان کرد: نامزدهای فعلی انتخابات شوراهای اسلامی این استان تاکنون  چهارهزار و ۶١۶ نفر و نامزدهای انتخابات شوراهای شهر ۶٨۵ نفر هستند.

وی تصریح کرد: نامزدهای انتخاباتی فقط تا ساعت ٧ صبح فردا ( پنجشنبه )٢٧ خرداد فرصت تبلیغات دارند و هرگونه تبلیغ پس از این زمان غیرقانونی است.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی افزود: فرمانداران و بخشداران استان تخلفات احتمالی نامزدها را رصد و مستندسازی کنند و برای برخورد در اختیار مقام‌های قضایی و نظارتی قرار دهند.

اکرمی اظهار داشت: همراه داشتن اصل شناسنامه و شماره ملی برای حضور در انتخابات الزامی است.

وی گفت: حدود ٣٠ هزار نفر  در برگزاری انتخابات استان مرکزی فعالیت دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: دوره‌های آموزشی مختلف برای مجریان انتخابات برگزار شده است و در این خصوص نیز مشکلی وجود ندارد.

اکرمی عنوان کرد: اثر انگشت در فرآیند اخذ رای به‌دلیل جلوگیری از شیوع ویروی کرونا حذف شده است.

وی بیان کرد: بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب، ایران کشوری قوی است و مردم این مرز وبوم توانمندی خود را در مقاطع مختلف به اثبات رسانده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی با درخواست از مردم برای دخالت در سرنوشت کشور خود، گفت: هرچقدر حضور مردم در صحنه پررنگ‌تر باشد، رئیس جمهوری با اقتدا و توان بیشتری برای  تحقق برنامه‌هایش دارد.

اکرمی تاکید کرد: امید می‌رود با مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای، بار دیگر ملت ایران در این آزمون بزرگ سربلند بیرون آیند.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت است.

انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی همزمان در ۲۸ خردادماه جاری برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

19 − چهار =