استاندار: هیچ برنامه‌ای برای جدایی شهرستانی از استان مرکزی مطرح نیست

0
53

سیدعلی آقازاده افزود: وزیر کشور در جریان سفر به قم بحث‌هایی که در فضای مجازی مبنی بر جداشدن بخشی از استان مرکزی و پیوستن به استان قم، مطرح شده را بیان نکرده است.

وی ادامه داد: جان کلام سخنان وزیر کشور این گونه بوده که یک شهرستان برای استان قم کافی نیست و باید با استفاده از ظرفیت خود استان قم، نسبت به اضافه کردن یک یا ۲ شهرستان اقدام شود.

به گفته استاندار مرکزی، سخنان وزیر کشور به این معنی نیست که از استان‌های همجوار شهر یا شهرهایی جدا و به قم بپیوندد که این موضوع صحت ندارد.

آقازاده تصریح کرد: انتشار چنین اخباری آن هم در ماه‌های پایانی خدمت دولت دوازدهم و ایام انتخابات، یاس و ناامیدی را تشدید می‌کند.

نماینده عالی دولت در استان مرکزی ادامه داد: با جدا شدن شهر یا منطقه‌ای از استان مرکزی مخالفیم و قطعا اگر بحثی مطرح باشد حتما آن را اعلام می‌کنیم چرا که نه این موضوع مطرح بوده و نه در آینده خواهد بود.

آقازاده به آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی در استان مرکزی نیز اشاره کرد و افزود: شهرستان خمین همچنان در وضعیت نارنجی و اراک مثل روزهای گذشته در وضعیت زرد قرار دارد.

استاندار مرکزی از شهروندان درخواست کرد: آیین پنجشنبه آخر سال را به روزهای دیگر موکول کنند و در روزهای دیگری به زیارت اهل قبور بروند.

وی همچنین توضیح داد: ممنوعیت تردد شبانه در استان مرکزی از ساعت ۲۱ به ۲۲ و از ۴ بامداد به ۳ بامداد تقلیل داده شد.

استاندار مرکزی به آخرین وضعیت حوادث چهارشنبه سوری نیز اشاره‌ای کرد و افزود: تا ساعاتی پیش اتفاق ناگواری درباره چهارشنبه آخر سال در استان مرکزی دریافت نشده و امیدواریم جوانان برای سلامت خود و خانواده مراعات بیشتری داشته باشند.

آقازاده ادامه داد: حدود ۹۰۰ تن میوه شامل ۳۰۰ تن سیب ، ۶۰۰  تن پرتقال از  فردا سه شنبه ۲۶ اسفند تا جمعه ۲۹ اسفند در استان مرکزی توزیع می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید