استاندار مرکزی: شاخصه هنر انقلابی تعهد به اخلاق و آرمان‌های شهدا است

0
50

استاندار مرکزی گفت: انقلاب اسلامی سرمایه‌ای عظیم است که به ملت ایران اعطا شده و مهمترین شاخصه هنر انقلابی تعهد به اخلاق و آرمان‌های نظام اسلامی، امام راحل و شهدا است.

سید«علی آقازاده» روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری از ساختمان جدید حوزه هنری استان مرکزی، افزود: این نهاد فرهنگی یکی از متولیان اصلی هنر انقلاب اسلامی است که وظیفه دارد تمام ظرفیت خود را برای تشریح و تبیین دستاوردهای باارزش نظام مترقی جمهوری اسلامی و حمایت از هنرمندان این حوزه به‌کار بگیرد. 

وی ادامه داد: هنرمندان در خط مقدم سنگر فرهنگی کشور قرار دارند و پویایی فکری، نشاط فرهنگی و ایجاد و تقویت پیوست‌های اجرایی و فرهنگی با نوع نگاه آنان به مسایل در حوزه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی گره خورده است. 

استاندار مرکزی اظهار کرد: هنرمندان باید با مطالعه مستمر و بهبود بینش مذهبی و اعتقادی، با زبان برنده و تاثیر گذار پیام و ارزش‌های فرهنگی انقلاب اسلامی را اشاعه داده و محتوای تولیدی آنان  هجمه‌های فرهنگی دشمنان را بی‌اثر کند. 

آقازاده گفت: واگذاری ساختمان سابق پزشکی قانونی به حوزه هنری حدود یک‌سال و نیم زمان برد و این نهاد انقلابی نیز با کمترین هزینه توانست کاربری بنای مذکور را با کمترین هزینه  هنری کند که جای تقدیر دارد. 

وی افزود: استان مرکزی به لحاظ نگارخانه، گالری و فضاهای فرهنگی از مناطق کم‌برخوردار کشور است و ساختمان جدید حوزه هنری می‌تواند ظرفیتی نو برای توسعه‌ محیط‌های فرهنگی و هنری باشد. 

استاندار مرکزی اظهار داشت: ساختمان جدید حوزه هنری از ظرفیت‌های ارزشمندی برخوردار است و باید محل رفت و آمد تمامی هنرمندان استان تبدیل شود و  گام‌های بلندی در راستای استعدادیابی هنری درراین مکان برداشته شود. 

رئیس حوزه هنری استان مرکزی نیزدر این آیین گفت: این نهاد انقلابی استان بعد از ۲۲ سال فعالیت در مکان‌های استیجاری و بدون کاربری هنری امسال با همکاری و همت استانداری در مکانی ثابت و با کاربری فرهنگی و هنری مستقر شده است. 

«رضا میرزایی» افزود: برای تغییر کاربری ساختمان جدید حوزه هنری استان مرکزی  سه میلیارد ریال صرف شده است. 

۲۱ فروردین روز شهادت شهید سید مرتضی آوینی با عنوان روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید