استاندار مرکزی: زمینه برگزاری کلاس ها به صورت حضوری فراهم شود

0
61

 سید علی آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای آموزش و پرورش استان گفت: با شیوع ویروس کرونا در ایران نیز حدود سه تا ۵ درصد دانش آموزان ترک تحصیل کرده اند، و به طور قطع این آسیب‌ها، سرنوشت آینده سازان کشور را تحت تاثیر قرار می دهد که می طلبد در راستای رفع این مشکلات، زمینه برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری فراهم شود.

وی ادامه داد: اکنون پرسنل و کارکنان مجموعه آموزش و پرورش استان ۱۶ هزار نفر است که باید  ۱۵ تا ۳۰ هزار دوز  واکسن با اولویت معلمان در مردادماه تامین کرد تا نگرانی به لحاظ بازگشایی مدارس وجود نداشته باشد.

وی گفت: استان مرکزی جز نخستین استان‌هایی بود که سال گذشته توانست در مناطق بدون پوشش اینترنت کلاس ها را به صورت حضوری برگزار کند و برای سال تحصیل جدید هم می‌توان به عنوان طرح ابتکاری در برخی شهرستان‌ها این طرح را اجرایی کرد.

آقازاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پویش ملی حفظ جزء سی ام قرآن کریم نیز گفت: در این طرح حدود ۴۰ درصد جمعیت دانش آموزی استان شرکت کرده اند که با توجه به این استقبال نیاز است دستگاه های اجرایی ذیربط مبالغی را برای ترغیب و تشویق دانش آموزان در این طرح اختصاص دهند که در این راستا استانداری و نماینده ولی فقیه اعتباراتی را لحاظ می‌کنند.

استاندار مرکزی در خصوص پرداخت بهای انتخاب رشته تحصیلی دانش اموزان در مراکز مشاوره تحصیلی نیز بیان کرد: در مناطق حاشیه نشین، مراکز مشاوره تحت پوشش آموزش و پرورش، برای هزینه مشاوره تحصیلی تخفیف ویژه ای لحاظ کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: برگزاری حضوری کلاس‌های درس با توجه به اهمیت تعلیم و تربیت در سال تحصیلی جدید امری ضروری است چرا که فضای مجازی برای ارائه آموزش کافی نیست.

“آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی” عصر دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: آموزش حضوری در مدارس حتی به صورت شیفتی در نوبت صبح و عصر در بازه زمانی ۲ و سه ساعته ضروری است.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه زمان ریشه کنی ویروس کرونا حتی با وجود تزریق واکسن مشخص نیست بنابراین با ارائه آموزش در فضای مجازی خانواده‌ها دچار آسیب می‌شوند.

امام جمعه اراک ضمن تاکید بر اینکه اجرای سیاست آموزش حضوری دانش آموزان در کل کشور باید تعمیم یابد گفت: بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی در امر آموزش لازم است اما کافی نیست و باید اذعان داشت که آموزش و پرورش حضوری قابل قیاس با فضای مجازی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: قابل اغماض نیست که دانش آموزان زیر ۱۰ سال، آموزش‌های لازم را فرا نگیرند.

آیت الله دری نجف آبادی با بیان اینکه اعتلای تعلیم و تربیت موجب اعتلای نظام اسلامی است، گفت: تعلیم و تزکیه توامان  از وظایف ذاتی معلمان است و با وجود تمام سختی‌ها نباید از آموزش، رشد علمی و استعدادیابی آینده سازان کشور غافل شویم.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت ارائه آموزش حضوری در مهرماه سال جاری در شورای آموزش و پرورش استان مصوب و به مسئولان امر در وزارت متبوع و ستاد ملی کرونا، منتقل شود و این سیاست در سطح ملی باید اجرایی شود چرا که اگر تنها در استان عملی شود متحمل آسیب می شویم .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

15 − شش =