استاندار مرکزی: تفاهم‌نامه مشترک برای تامین زیرساخت‌های تالاب آق گل منعقد می‌شود

0
79

استاندار مرکزی گفت: تالاب آق گل شهرستان خنداب در مرز مشترک استان مرکزی و همدان واقع شده که در راستای جذب گردشگر و حفظ اکولوژیک طبیعی این منطقه تفاهمنامه‌ای برای تامین زیرساخت های آن منعقد خواهد شد.

سید “علی آقازاده” عصر دوشنبه در حاشیه سفر به شهرستان خنداب و بازدید از این تالاب افزود: تالاب آق گل یک امکان بسیار مناسب اکولوتوریسم طبیعی و گردشگری است که متاسفانه در سال‌های گذشته بدون زیرساخت و برنامه بوده و علت آن هم شاید قرار گرفتن این تالاب در مرز مشترک ۲ استان بوده است.
 وی بیان داشت: پیشنهاد انعقاد تفاهمنامه در راستای حفظ، حراست و تامین زیرساخت‌ها و تشویق برای سرمایه گذاری با موضوعات گردشگری و اکولوژیک در این تالاب مطرح است.
 نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: مقرر شد امضای این تفاهمنامه از سوی ۲ استاندار در شورای توسعه و برنامه ریزی هر دو استان مورد تصویب قرار گیرد و بودجه مناسبی برای اجرای این طرح اختصاص یابد و سازمان حفاظت از محیط زیست کشور هم حمایت لازم را در این خصوص داشته باشد.
استاندار مرکزی با اشاره به تامین آب تالاب آق گل نیز گفت: در خصوص تامین آب تالاب هم مذاکراتی انجام شد که این مهم باید در نشست‌های کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا به یک جمع بندی مناسب برسیم.
آقازاده اظهار داشت: تالاب آق گل از دیدنی‌های جذاب مشترک استان مرکزی و همدان است که باید تلاش کنیم این تالاب به یک کانون گردشگری برای همه گردشگران کشور تبدیل شود.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود  گفت: در بازدید روز جاری چند طرح عمرانی مورد بازدید قرار گرفت و یک طرح میراث فرهنگی و گردشگری بهره برداری شد.
مقام عالی دولت در استان مرکزی ادامه داد: در مرکز بخش جاورسیان، بلوار در دست احداث روی جاده اصلی توسط شهرداری و استانداری آغاز شده که امید است تا ۲ ماه آتی بلوار ورودی شهر جاورسیان و یک میدان بسیار بزرگ افتتاح شود.
آقازاده تصریح کرد: برای اجرای این طرح  پنج میلیارد ریال از محل اعتبارات مناطق محروم استانداری و اعتبارات شهرداری هزینه شده که مقرر شد بخشی از قیر این طرح را استانداری تقبل کند.
 وی بیان داشت: در روستای درمن از توابع شهرستان خنداب، یک منزل بوم گردی با سرمایه گذاری اهالی این منطقه بهره برداری شد.
استاندار مرکزی افزود: برای اجرای این طرح، حدود ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی و به همین میزان توسط سرمایه گذار بخش خصوصی تامین اعتبار شده است.
آقازاده تاکید کرد: اکنون متقاضیان زیادی در این روستا برای ایجاد مناطق گردشگری حضور پیدا کردند که باید از این ظرفیت بیشترین بهره‌گیری را کرد.
وی بیان کرد: محصولات این روستا، تولید انگور، شیره انگور و کشمش بسیار مرغوبی است که به استان های دیگر هم ارسال می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید