استاندار مرکزی: ترویج ازدواج آسان نیازمند پویش همگانی است

0
30

استاندار مرکزی گفت: ترویج فرهنگ ازدواج آسان نیازمند پویش همگانی است و در این راستا باید از تمام ظرفیت‌های دولتی و سازمان‌های مردمی بهره‌گرفته شود.

سید«علی آقازاده» روز دوشنبه در آیین توزیع ۲۳۰ سری جهیزیه بین خانواده‌های نیازمند در محل مصلی بیت‌المقدس اراک، افزود: با توجه به مسایل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی ناشی از بی‌میلی جوانان و گریز آنان از ازدواج، ضروری است که فرهنگ‌سازی گسترده و موج‌آفرینی در راستای الگوی صحیح ازدواج آسان و آگاهانه در جامعه ایجاد شود.
وی ادامه داد: تجملات و تشریفات موجب شده که سن ازدواج جوانان بالا برود و آسیب‌های اجتماعی زیادی را با خود به دنبال دارد بنابراین خانواده‌ها باید به سمت اصلاح فرهنگ و آداب ازدواج باشند.
استاندار مرکزی اظهار داشت: خانواده‌ها باید با حذفآئین‌های پر زرق و برق که جز یک نمایش زودگذر چیزی نیست، فرصت را به جوانان بدهند تا به راحتی و کمترین هزینه زندگی مشترک خود را شروع کنند.
آقازاده بیان کرد: شیوع ویروس کرونا اگرچه مشکلات بسیاری را برای مردم جهان و کشور ایران به همراه داشت اما حذف تجملات را از بسیاری آئین‌های از جمله برگزاری همایش‌ها، مراسم ختم و از جمله عروسی‌های پرزرق و برق را به دنبال داشت که این فرهنگ بعد از کرونا هم باید حفظ شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی نیز گفت: ۲۳۰ سری جهیزیه همزمان با یکم ذی‌الحجه و سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) از سوی این نهاد انقلابی با مشارکت خیران به زوج‌های بی‌بضاعت اهدا می‌شود.
«مجید مومنی» افزود:  ۵۷۵ سری جهیزیه به ارزش ۱۷۵ میلیارد ریال امسال به زوج‌های بی‌بضاعت استان مرکزی اهدا شد که ۴۵ میلیارد ریال از سوی کمیته امداد و بقیه از سوی خیران تامین شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

هفت + 11 =