استاندار مرکزی:رعایت الزامات زیست محیطی گام نخست توسعه پایدار است

0
69

سید«علی آقازاده» افزود: توسعه پایدار متکی به شاخص‌های حراست از منابع پایه در کنار منافع اقتصادی است و  ارزیابی و ارزش‌گذاری طرح‌های عمرانی و صنعتی باید جدی گرفته شود و با  هر گونه اهمال و تخطی در این خصوص با قاطعیت برخورد شود.

وی ادامه داد: توسعه متوازن و هدفمند اقتصادی و صنعتی در  نقاط مختلف استان مرکزی  رویکرد اصلی کارگروه زیربنایی و شهرسازی است و در کنار این هدف متعالی باید الزامات زیست محیطی و حراست از حریم محورهای مواصلاتی استان و منابع پایه در نظر گرفته شود.

استاندار مرکزی اظهار داشت: طرح هایی که در کارگروه زیرینایی و شهرسازی استان عنوان می‌شوند بایدمحرک توسعه باشند و  نیاز است که مدیران مربوطه و شهرداران طرح های خود را ساماندهی و برای تصویب نهایی به کارگروه ارسال کنند.

آقازاده نسبت به تدوین طرح جامع مناطق حسین‌آبادی بغدادی و نظام آباد اراک تاکید کرد و گفت: دفتر فنی استانداری مرکزی وظیفه دارد ظرفیت‌ها و نیازمندی‌های این ۲ منقطهگردشگری را با دقت بررسی و حداکثر تا سه ماه آینده نتیجه نهایی را برای تصمیم‌گیری به کارگروه زیربنایی و شهرسازی استان ارسال کند.

در این نشست ۲۲ طرح مختلف از قبیل ساخت سرسفره خانه، راه‌اندازی واحدهای تولیدی هم در حوزه صنعت و هم در حوزه کشاورزی مورد بحث بررسی قرار گرفت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید