استاندار: تلاش مضاعف در جذب اعتبارات ملی تکلیف اولویت‌دار مدیران است

0
48

استاندار مرکزی گفت: تلاش مضاعف و برنامه‌ای به‌منظور جذب حداکثری اعتبارات ملی از تکالیف اولویت‌دار مدیران دستگاه‌های اجرایی است و حلقه مسئولان استان باید در این حوزه فعالانه پای کار باشند.

سید«علی آقازاده» در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مرکزی، افزود: با توجه به اینکه تنها ۱۰ روز به پایان سال مالی ۱۳۹۹ باقی مانده هنر مدیران استان این باشد که نسبت به جذب تمامی اعتبارات ملی دستگاه استانی خود از هیچ کوششی فروگذار نکنند  و یک ریال از اعتبارات تخصیصی نباید برگشت بخورد.
وی ادامه داد: جذب اعتبارات ملی توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی اهمیت زیادی دارد، چرا که این اقدام از ملاک‌های سنجش عملکرد مدیران محسوب می‌شود و در صورت موفق نبودن باید پاسخگ مناسب بدهند.
استاندار مرکزی اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در چهار سال گذشته نسبت به جذب اعتبارات و منابع ملی بسیار موفق بوده‌اند و امسال هم باید تا پایان تیرماه که به نوعی پایان سال مالی سال ۹۹ نیز محسوب می‌شود، اسناد و مدارک خود را تکمیل و تمامی منابع تخصیصی را جذب کنند.
آقازاده بیان کرد: اگر چه ممکن است مهلت جذب اعتبارات از سوی مجلس شورای اسلامی تا پایان شهریور ماه تمدید شود اما، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان باید تا پایان تیرماه اعتبارات را جذب کنند و کار دستگاه خود را به عقب نیندازند.
وی، نسبت به استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی در طرح‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی تاکید کرد و گفت: این نهاد انقلابی با بهره‌گیری از جوانان مومن و با انگیزه یک ظرفیت ارزشمند است که می‌توان در شتاب‌بخشی طرح‌های عمرانی به خوبی مورد استفاده قرار گیرد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بسیج سازندگی ظرفیت خوبی در خدمت استان است که علاوه بر محرومیت زدایی به دستگاه ها در اجرای طرح‌ها نیز کمک می‌کند و دستگاه ها باید از این ظرفیت استفاده کنند تا بتوانند هم طرح‌های عمرانی را به خوبی پیش ببرند و هم جذب اعتبارات بالایی داشته باشند.
«علی‌اکبر کریمی» افزود: باتوجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات قیمت مصالح عمرانی کشور بسیاری از پیمانکاران ریسک نمی‌کنند اماریال بسیج سازندکی می‌تواند با پذیرش ریسک و جسارت بیشتر بدون هیچ چشمداشتی امورات را پیش ببرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

دو + 13 =