استاندار: تعهدات شهرداری در باغ موزه استان مرکزی اجرایی می‌شود

0
45

استاندار مرکزی گفت: تعهدات شهرداری اراک در باغ موزه دفاع مقدس این استان تا تیرماه جاری اجرایی می‌شود.

سید«علی آقازاده» روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده تعهداتی در باغ موزه دفاع مقدس این استان به شهرداری اراک واگذار شده که با اختصاص اعتبارات این تعهدات تا سه ماه آینده انجام می‌شود.
وی ادامه داد: پیشرفت‌هایی با فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در مدت ۲ تا سه سال گذشته در باغ موزه استان مرکزی انجام شده و پیشرفت‌های خوبی در این زمینه حاصل شد.
استاندار مرکزی یادآورشد: تکمیل ساختمان کنگره باغ موزه استان مرکزی با اعتبارات اختصاص یافته‌ به این ساختمان زمان بر بوده و در صورت اختصاص اعتبارات ملی و ستادی برای تکمیل این ساختمان، استان نیز نصف این منابع مالی را برای تکمیل این ساختمان اختصاص خواهد داد.
آقازاده خاطرنشان کرد: استانداری مرکزی آمادگی دارد در صورت تهاتر بدهی پیمانکار در بودجه امسال، هر میزان منابع مالی که  از ۸۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته، برای ساختمان هزینه شود.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در این نشست گفت: کار اصلی دانشنامه دفاع مقدس آغاز شده و کار علمی این دانشنامه توسط ۱۰۰ نویسنده در حال انجام است.
سردار «محسن کریمی» افزود: ۶۲۰ مدخل در ابتدای فعالیت تهیه دانشنامه استان مرکزی شناسایی شد که با آغاز فعالیت ۵۰ مدخل دیگر شناسایی شد.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: جشنواره فانوس منطقه یک کشور متشکل از استان‌های البرز، قم، تهران و این استان، تیرماه امسال با میزبانی استان برگزار می‌شود.

سرهنگ «غلامرضا کریمی» افزود: آماده سازی گروه‌های موزیک نیروهای مسلح استان مرکزی برای حضور در این جشنواره در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی ادامه داد: استان مرکزی سال گذشته در سه جشنواره کشور رتبه اول تا سوم را به خود اختصاص داد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: ۷۶ درصد محوطه سازی، ۱۰۰ درصد ساختمان مدیریت، ۹۵ درصد عملیات اجرایی دیوار لاله‌ها، ۱۰۰ درصد سر درب ورودی، ۹۵ درصد محوطه عکس شهدا و ۹۰ درصد محوطه پارکینگ باغ موزه استان تاکنون انجام شده‌ است.

وی اظهارداشت: تخصیص پنج میلیارد و ۷۱۵ میلیون تومان برای تسویه بدهی پیمانکار و بدهی رنگ آمیزی از جمله نیازمندی‌های باغ موزه استان مرکزی در سال جاری است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: ستاد دانشنامه دفاع مقدس در این استان تشکیل شده و پیگیری اجرای آن را ۱۵۰ نفر برعهده دارند.

شهردار اراک نیز در این نشست گفت: ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در بودجه امسال برای اجرای تعهدات شهرداری در طرح باغ موزه استان مرکزی اختصاص یافته بود که با پیگیری‌های انجام شده، ۲۰ میلیارد ریال به این اعتبارات افزوده شد.

«علیرضا بیاتیان» افزود: ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های شهرداری اراک در باغ موزه استان مرکزی در بودجه امسال اختصاص یافته و پیش بینی می‌شود بهره‌برداری از طرح‌های این شهرداری در باغ موزه استان تا تیرماه امسال آغاز شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید