استاندار: استان مرکزی در جذب نیروی کار موفق عمل کرده است

0
84

استاندار مرکزی گفت: این استان در تحقق شعار دولت با عنوان انضباط امور اداری و استخدامی و جذب نیروی کار در زمره استان‌های موفق کشور است.

سید«علی آقازاده» در شورای راهبری توسعه مدیریت استان مرکزی، افزود: همچنین این استان در شاخص برنامه‌ریزی برای بهبود کیفی بهره‌وری در دستگاه‌های دولتی هم نمره قبولی دارد.

وی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید هشت سال اخیر در شاخص تراز نیروی انسانی عملکرد خوبی داشته و در ابتدای فعالیت دولت یازدهم ورودی نیروی انسانی به دستگاه‌های اجرایی و خروج آنان متناسب نبود اما اکنون سطحی از توازن حاصل شده است.

استاندار مرکزی گفت: هدفگذاری جذب یک نفر به  ازای خروجی هر سه نفر  نیروی کار در دولت یازدهم با تحقق ۲ و هفت دهم درصدی همراه است که  نشان از عملیاتی شدن شعار دولت در این زمینه بوده است.

آقازاده افزود: سهم مدیریتی زنان در دولت یازدهم به لحاظ کمی و کیفی افزایش یافته و دولت کوشید اختلاف در این راستا را  به حداقل برساند و این موفقیت ماندگار خواهد شد.

وی اظهار داشت: افراد با سابقه کار کمتر از پنج سال در دستگاه‌های اجرایی کشور در آغاز کار دولت یازدهم ۲۰ درصد بوده که این شاخص اکنون به ۹ درصد کاهش یافته است.

استاندار مرکزی گفت: توجه بیشتر به آموزش کارکنان دستگاه‌های اداری کلید افزایش بهره‌وری در کار است و باید در استان سرمایه‌گذاری بیشتری در این بخش صورت بگیرد.

آقازاده افزود: تلاش شود در جشنواره شهید رجایی همه دستگاه‌های اجرایی مشارکت داشته باشند و از انحصار قرار گرفتن برخی نهادها جلوگیری شود هرچند این مهم براساس امتیازبندی فعالیت دستگاه‌ها سنجیده می‌شود. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی گفت: ۵۷ درصد نیروهای شاغل در دستگاه‌های اجرایی استان رسمی، ۱۳ درصد پیمانی، ۱۸ درصد کار معین و ۱۰ درصد کارگری هستند.

«رقیه یادگاری» افزود: ۶۴ و پنج دهم درصد نیروهای دستگاه‌های اجرایی استان مرد و ۳۵ و پنج دهم درصد را زنان شامل می‌شوند.

وی اظهار داشت: ۴۰ درصد افراد شاغل در استان ۱۰ تا ۲۰ سال سابقه خدمت دارند که نشانگر تجربه و جوان گرایی است و شمار کارکنان با سابقه هشت سال در استان کمتر است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی گفت: ۴۰ درصد کارکنان دولت در استان با مدرک تحصیلی لیسانس و ۷۱ درصد با مدرک بالاتر از لیسانس به کار اشتغال دارند.

یادگاری افزود: ۴۰ درصد پست‌های اداری استان مرکزی متصدی دارند و پنج و پنج دهم درصد پست‌های استان متصدی ندارند.

وی اظهار  داشت: شمار قراردادهای کارگری با فراخوان جذب نیرو توسط دولت در استان مرکزی هفت و هشت دهم درصد رشد کرده و سال گذشته نیز از میزان قراردادهای کارمعین این استان، پنج درصد کم شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی گفت: طبق قانون ۲۴ مدیریت خدمات کشوری باید به ازای هر سه فرد خروجی از دستگاه‌های اجرایی یک نفر جذب شود که لازم است دستگاه‌های اجرایی به دنبال مجوز استخدام برای نیروهای جدید باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

9 + یک =