استاندار:شهرداری‌های استان مرکزی نسبت به تخریب پاتوق معتادان اقدام کنند

0
51

استاندار مرکزی گفت: شهرداری‌های این استان نسبت به شناسایی و تخریب ساختمان‌های متروکه که به عنوان پاتوق معتادان مورد استفاده قرار می‌گیرد، اقدام کنند.

سید«علی آقازاده» در نشست ستاد مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی افزود: شناسایی و تخریب ساختمان‌های مخروبه و متروکه که به عنوان پاتوق معتادان و فروشندگان مواد مخدر مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد الزامی است و بر اساس قانون، شهرداران باید نسبت به تخریب این ساختمان‌ها اقدام کنند.

وی ادامه داد: اقدامات مناسبی توسط دستگاه‌های اطلاعاتی و انتظامی استان مرکزی با حمایت دستگاه قضا انجام شده و این اقدامات دستگیری‌ها و کشفیات خوبی را رقم زده است.

استاندار مرکزی با تاکید بر اطلاع رسانی برای مقابله با مواد مخدر در بین دانش آموزان گفت: استانداری مرکزی از آمادگی کامل برای ارایه اعتبارات ویژه به این دستگاه‌ها برای ارایه آموزش و اطلاع رسانی به دانش آموزان و خانواده‌ها در حوزه مقابله و پیشگیری برخوردار است.

آقازاده یادآور شد: مهمترین پارکینگ خودروهایی که با حکم دستگاه جلب می شوند در استان مرکزی ایجاد و به زودی بهره برداری از آن آغاز می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: علاوه بر انجام اقدامات معمول در مبارزه با مواد مخدر، سازمان‌ها و دستگاه‌های عضو این ستاد باید اقدامات متفاوت و اثر بخش نیز انجام دهند.

«بهروز اکرمی»، گزارش‌های میدانی سازمان‌های مردم نهاد را کلید مقابله با مواد مخدر عنوان کرد و افزود: گزارش‌های میدانی سازمان‌های مردم نهاد، افزایش آگاهی دستگاه‌های رسمی مقابله‌ای و پیشگیری از اعتیاد و تاثیر اقدامات این دستگاه‌ها در سطح جامعه را به همراه دارد.

وی ادامه داد: اکنون در حوزه کارگری با مشکلات مواد مخدر مواجه هستیم نیاز است اداره کل کار و امور اجتماعی استان مرکزی برنامه‌ای مناسب برای این محیط‌ها داشته‌باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: شهرداری‌های استان مرکزی باید برابر قانون نسبت به تخریب ساختمان‌های متروکه و مخروبه که مورد استفاده معتادان قرار می گیرد، اقدام کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی نیز در این نشست گفت: اقدامات پیشگیرانه تاکنون معطوف به شهرهای استان بوده و کمتر به روستاهای استان پرداخته شده‌ است.

«احمد ملک حسینی» توانمندسازی کشاورزان برای مقابله با مواد مخدر را از جمله اقدامات این شورا در روستاهای استان مرکزی عنوان کرد و افزود: مقرر شده‌ با همکاری دفتر امور اجتماعی استانداری، برنامه‌های پیشگیرانه به سمت مناطق حاشیه‌ای و روستاها سوق داده‌ شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی خاطرنشان کرد: این شورا با شناسایی ساختمان‌های مخروبه و نیمه کاره که به عنوان پاتوق مورد استفاده قرار می‌گیرند با هماهنگی شهرداری‌های استان نسبت به تخریب آنها اقدام می‌کند.

ملک حسینی گفت: مبارزه با خرده فروشان از برنامه‌های اولویت دار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی است که این مهم با اجرای طرح محله محور با همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی و انتظامی استان در حال انجام است.

وی ادامه داد: طرح مقابله با کشت گیاهان ممنوعه با آموزش و استفاده از ظرفیت دهیاران و روستاییان در حال اجرا بوده و بهره‌گیری از ظرفیت شوراهای اسلامی روستاها نیز در دستور کار قرار دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی افزود: این استان در زمینه ضربه به بنیان مالی قاچاقچیان از استان‌های برجسته در سطح کشور بوده و در این زمینه با ۸۰۰ میلیارد ریال کشفیات، جز سه استان برتر کشور است.

 ملک حسینی ادامه داد: دفتر تسهیلگری کوی سجادیه اراک با همکاری دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی چند ماهی است که فعالیت مجدد خود را آغاز کرده و بسیاری از مشکلات این منطقه با کمک این دفتر احصا شده‌ است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: برخورد با مواد مخدر پرخطر از جمله اقدامات اولویت دار پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی این استان در سال جاری بوده و در این راستا اقدامات و طرح‌های مختلفی اجرا شده‌ است.

سرهنگ «حسین شمسایی فر» افزود: ۲ هزار و ۶۲ کیلوگرم مواد مخدر امسال در استان مرکزی کشف شد که این کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد افزایش یافته‌ است.

وی ادامه داد: سه هزار و ۴۵۲ نفر به واسطه کشف مواد مخدر در استان مرکزی دستگیر شدند که تعداد این افراد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۸ درصد افزایش یافته‌ است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: ۶ باند اصلی مواد مخدر امسال توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان منهدم شد.

سرهنگ شمسایی فر افزود: ۸۷ نفر عناصر اصلی گردانندگان باندهای قاچاق مواد مخدر امسال در استان مرکزی دستگیر شدند که تعداد این افراد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۷۱ درصد افزایش یافته‌ است.

وی اظهار داشت: ۷۸۲ نفر خرده فروش نیز امسال در استان مرکزی دستگیر شدند که تعداد این افراد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد افزایش یافته‌است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: سه هزار و ۵۴۲ پرونده قاچاق و حمل کننده مواد مخدر امسال در این استان تشکیل شد که تعداد این پرونده‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

سرهنگ شمسایی افزود: ۲۲۰ مورد پاکسازی نقطه آلوده نیز امسال توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی پاکسازی شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی افزود: یک تن و ۱۶۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر در طرح کنترل جاده‌های استان امسال کشف شد و ۴۳۰ نفر در این طرح دستگیر شدند که میزان کشفیات و دستگیری افراد به ترتیب نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵۸ و ۶۴ درصد افزایش یافته‌ است.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: رسیدگی پنج آسیب اجتماعی شامل طلاق، اعتیاد، خودکشی، سکونتگاه‌های غیر رسمی و خشونت امسال در دستور کار این دفتر قرار دارد.

«جواد اتابکی» افزود: ۲ دفتر تسهیلگری در منطقه کوی سجادیه اراک و منطقه ساوه اکنون در استان مرکزی فعال بوده و ۶ کارشناس در هرکدام از این دفاتر بحث تسهیلگری، آموزش و شناسایی مشکلات را دنبال می کنند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی افزود: ۱۸ مخروبه که معتادان از آنها به عنوان پاتوق استفاده می‌کنند، توسط دفتر تسهیلگری کوی سجادیه در این منطقه شناسایی شده که تخریب این مخروبه‌ها از خواسته‌های مردم این منطقه است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

نوزده − 9 =