آموزش و پرورش دستگاه هماهنگ کننده برنامه‌های اوقات فراغت مرکزی است

0
25

استاندار مرکزی گفت: اداره کل آموزش و پرورش برای جلوگیری از اقدامات موازی، محور هماهنگ کننده برنامه‌های اوقات فراغت دستگاه‌های مختلف این استان است.

سید علی آقازاده در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی در محل استانداری این استان، افزود: دستگاه‌های مختلفی از قبیل بسیج، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و شهرداری‌ها همزمان با آغاز فصل تابستان برنامه‌هایی برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان تدوین می‌کنند که برای جلوگیری از موازی‌کاری و بهره‌وری حداکثری، اداره کل آموزش و پرورش باید نسبت به این فعالیت‌ها به عنوان متولی اصلی نظارت داشته باشد.

وی ادامه داد: سال گذشته استانداری مرکزی اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال برای برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان اختصاص داد و در صورتی که ۷۰ درصد برنامه‌های پارسال محقق شده باشد امسال اعتبار بیشتری از محل اعتبارات استانی برای این مهم اختصاص می‌یابد.

استاندار مرکزی اظهار داشت: هر ساله با فرا رسیدن روزهای تابستان و تعطیلی مدارس، غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و جوانان به یکی از دغدغه های مهم خانواده ها تبدیل می شود که غفلت از آن پیامدهای جبران ناپذیری به دنبال دارد.

آقازاده بیان کرد: یکی از مشکلات جامعه در بحث آسیب های اجتماعی، پر کردن اوقات فراغت است و وقت آزاد دانش آموزان در این دوره باید به صورت کارشناسی مدیریت شود.

وی تاکید کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان می‌طلبد اداره کل آموزش و پرورش در برنامه‌ریزی غنی‌سازی اوقات فراغت دقت عمل بیشتری داشته باشد چرا که سلامت دانش‌آموزان از هر امری مهمتر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز گفت: در آموزش و پرورش برنامه‌های اوقات فراغت پس از به پایان رسیدن فعالیت‌های رسمی مدرسه و آغاز فصل تعطیلی دانش آموزان شروع می‌شود.

بهرام حسین‌آبادی افزود: رشد و پرورش استعدادهای فرهنگی، هنری و مهارتی، ارتقای سطح دانش و بینش اعتقادی، علمی، اجتماعی و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، فرهنگی و هنری، فراهم شدن زمینه‌های جلب مشارکت‌های دانش آموزان برای شرکت عملی آنها در برنامه‌های سازندگی استان و کشور و ارائه راهکارهای مناسب برای تقویت این گونه فعالیت‌ها و تقویت روحیه خودباوری، خودیاری، همیاری و مسئولیت پذیری از مهمترین اهداف غنی‌سازی اوقات فراغت است.

وی ادامه داد: ۳۸۲ پایگاه غنی‌سازی اوقات فراغت امسال در نقاط مختلف استان مرکزی برنامه‌ریزی شده و پیش‌بینی می‌شود ۳۰ هزار دانش‌آموز در این دوره شرکت کنند و یک‌هزار عوامل اجرایی و یک‌هزار و ۵۰۰ مربی نیز برای این امر مهم در نظر گرفته شده است. مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار داشت: ۱۱ میلیارد و ۹۵۰ میلیارد ریال برای برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان این استان نیاز است که حدود ۱۰ میلیارد ریال آن از طرف دانش‌آموزان تامین می‌شود و انتظار می‌رود استانداری مرکزی نسبت به تامین مابقی اعتبار مورد نیاز همکاری کند.

بیش از ۲۴۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۲۰۰ مدرسه استان مرکزی تحصیل می کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

18 − سه =