1398/06/09 09:33
با حضور وزير صنعت و استاندار مركزي؛
شركت پارس بافت دليجان بهره برداري شد
با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار مرکزی شرکت پارس بافت دلیجان در ششمین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید.

رحمانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت در حاشیه بهره برداری از طرح های صنعتی شهرستان دلیجان، اظهار کرد: دولت حمایت قاطع از تولیدکنندگان ایرانی دارد و ممنوعیت و محدودیت واردات برای بسیاری از کالاها که توان تولید آن در کشور وجود دارد،  اعمال شده است.

وی ادامه داد:  واردات ۵۳۰ کد تعرفه ممنوع شده است چرا که در داخل کشور به مقدار مورد نیاز تولید می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: سیاست هایی برای هزینه بر شدن واردات کالا اعمال شده و در صورتیکه افزایش عوارض از صادرات جلوگیری نکند شیوه های سختگیرانه تری اجرایی می شود.

رحمانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این که بیشتر مشکلات واحدهای تولیدی هپکو و آذرآب به دلیل ضعف مدیریت این واحدها است، گفت: مهلت یک هفته ای به سهامداران  این واحدهای تولیدی برای انتصاب مدیرعامل جدید داده می شود.

وی  ادامه داد:  نشست ارزیابی مشکلات واحدهای آذرآب و هپکو به زودی با حضور مقامات ذیربط کشوری و استانی تشکیل می شود تا این واحدها با وضعیت مناسبی به چرخه تولید برگردند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد:  مشکلات واحدهای تولیدی هپکو و آذرآب حاد نیست و وزارت راه و شهرسازی  و شهرداری با خرید محصولات آن ها می توانند کمک بزرگی به این واحدهای تولیدی کنند.

رحمانی گفت: استان مرکزی ظرفیت های خوبی به ویژه در حوزه معادن سنگ دارد که می تواند در اشتغال و رونق اقتصادی کشور تاثیرگذار باشد.

طرح توسعه واحد تولیدی الیاف  دلیجان  با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.این واحد تولیدی  در زمینی به وسعت  ۵۰ هزار مترمربع با زیربنای هشت هزار متر مربع  و سرمایه گذاری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال  توسط بخش خصوصی ایجاد شده است.ظرفیت اسمی تولید سالانه این واحد ۲۵ هزار تن  انواع الیاف است و با آغاز به کار آن  ۹۰  اشتغال مستقیم و ۲۵۰ فرصت شغلی غیر مستفیم ایجاد شده است.

عملیات اجرایی مرحله دوم قیر اسپادانا  نیز در جریان سفر یک روزه  وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمینی به وسعت  ۱۷ هزار مترمربع  با پنج هزار زیربنا  و سرمایه گذاری پنج میلیون دلار در دلیجان آغاز شد.این واحد تولیدی انواع روغن ها با تولید ۱۵۰ هزار تن در سال را تولید خواهد کرد و  ۱۵۰ اشتغال مستفیم و ۴۰۰  فرصت شغلی غیر مستقیم  ایجاد می کند.

بازدید از سه واحد صنعتی در خمین و شرکت در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در اراک و بهره برداری از شرمت سنگستان و کلنگ زنی دارالقرآن کریم در نیم ور از دیگر برنامه های این سفر بود.

 

 

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved