1398/02/25 08:59
استاندار مركزي:
سهم صنعت و كشاورزي از سد 15 خرداد دليجان پيگيري مي شود
آقازاده استاندار مرکزی در نشست راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان و شهرستان دلیجان، گفت: سهم صنعت و کشاورزی از سد 15 خرداد دلیجان توسط مسئولان استان با جدیت پیگیری می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهارکرد:  تا زمانی که سهم صنعت و کشاورزی این شهرستان از سد 15 خرداد برگشت داده نشود پیگیری های استان ادامه دارد و در این راستا مکاتبه با نهاد ریاست جمهوری نیز ارسال می شود. 

وی ادامه داد: بهره دهی این منابع آبی این سد به صنعت و کشاورزی دلیجان از زمان ایجاد آن توافق شده است. 

استاندار مرکزی اظهار داشت: حجم آب ذخیره شده پشت سد 15 خرداد دلیجان پس از بارندگی های اخیر 160 میلیون مترمکعب شده است. 

آقازاده گفت: براساس توافق با وزارت راه و شهرسازی زمین هفت هکتاری برای تعریض خیابان امام خمینی (ره) دلیجان واگذار می شود. 

وی افزود: این خیابان یکی از مشکلات ترافیکی این شهر است و انتظار می رود تا سال آینده این مشکلات حل شود. 

استاندار مرکزی با اشاره به تداخل جغرافیایی دلیجان با شهر کاشان گفت: این مسئله موجب بلاتکلیف ماندن مصوبات توسعه ای دلیجان شده است. 

آقازاده تاکید کرد: این تداخل با ملاک قرار دادن قانون رفع می شود و استان با تمام توان برای حل این مشکل از طریق تقسیمات کشوری بهره خواهد برد. 

وی وضعیت جاده نراق - مشهد اردهال را نامناسب دانست و ادامه داد: اصلاحات نواقص این راه در دستور کار مسئولان عمرانی استان قرار داد. 

استاندار مرکزی گفت: موافقت وزارت راه و شهرسازی برای راه اندازی ایستگاه قطار تهران - دلیجان گرفته شده و ساخت این ایستگاه در حال پیگیری است. 

آقازاده بیان کرد: به دلیل جایگاه و تاثیر دلیجان در صنعت کشور استان چهار نشست ستاد اقتصاد مقاومتی در این شهرستان برگزار شده و بیش از 80 درصد مصوبات این ستاد به اجرا درآمده است. 

وی تاکید کرد: رونق اقتصادی این شهرستان با وجود تحریم های اقتصادی، انسجام مسئولان و تکیه بر برنامه محوری را نشان می‌دهد. 

استاندار مرکزی ادامه داد: به کارگیری تمام نیروهای انسانی و 14 هزار نیروی غیر ایرانی در دلیجان نمادی از صنعت و اقتصاد پویای این شهرستان است. 

آقازاده گفت: سومین پارک بانوان استان مرکزی در دلیجان ایجاد می شود که زمین برای ساخت آن واگذار شده و منابع مالی نیز نیزتدارک شده است. 

وی با اشاره به کمبود منابع مالی کافی در حوزه عمرانی استان خاطرنشان کرد: با وجود همه تنگناها با اتحاد و امید مسئولان و مردم بار دیگر نظام اسلامی توطئه های دشمنان را بی اثر خواهد کرد و امسال گام های بلندی در توسعه کشور برداشته می شود. 

فرماندار دلیجان نیز در این نشست گفت: این شهرستان علاوه بر صنعت، دارای ظرفیت های گردشگری ارزشمندی نیز می باشد که نیاز به شناسایی و معرفی دارد. 

«سیامک سلیمانی» اظهار داشت: برای ایجاد رونق اقتصادی در دلیجان باید زیرساخت های طبیعت گردی بیشتری از جمله غارها شناسایی و معرفی و همچنین طرح جامع گردشگری شهرستان به روزسانی شود. 

وی تصریح کرد : توجه به ظرففیت غار کهک کمرنگ بوده و در معرض تخریب و فرسایش عوامل انسانی و غیر انسانی قرار گرفته است که می طلبد در این راستا با تشکیل کمیته ویژه کارشناسی از تخریب آن جلوگیری کرد. 

سلیمانی در خصوص راه های دلیجان نیز بیان داشت : محور نراق به دلیجان زیر بار ترافیک است اما دارای نواقصی است که باید رفع شود و همچنین تسریع در عملیات دوربرگردان محور غار چال نخجیرضروری است و تابلوهای اطلاع رسانی غار نیز باید نصب شود. 

فرماندار دلیجان با بیان اینکه محور نراق به مشهد اردهال از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود : سال گذشته به صورت امانی اقدامات مناسبی انجام شده است و بهسازی مسیر لاران و خاوه نیز باید تسریع یابد چرا که این راه برای استان اهمیت خاص دارد. 

وی گفت : برای شهرک گلخانه ای دلیجان تاکنون اعتبارات زیادی هزینه شده و اکنون نیازمند آبرسانی است که باید با مساعدت آب منطقه ای بتوان از ظرفیت بالای این گلخانه بهره گیری کرد. 

سلیمانی ادامه داد : کمربندی نراق نیز عملیاتی شده اما به دلیل وجود نواقص تحویل شهرستان داده نشده و امید می رود که این واگذاری در کوتاه ترین زمان صورت گیرد. 

فرماندار شهرستان دلیجان در خصوص احداث پارک بانوان دلیجان عنوان کرد: 1.8 دهم هکتار از زمین های منابع طبیعی برای ساخت پارک بانوان در اختیار شهرداری شهرستان دلیجان قرار می گیرد. 

 

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved