1397/11/15 11:45
استاندار در گفتگوي زنده تلويزيوني با مردم استان مطرح كرد:
بهره برداري و كلنگ زني 1355 پروژه عمراني و اقتصادي استان در ايام الله دهه فجر
آقازاده استاندار مرکزی در برنامه زنده گفتگوی ویژه از شبکه آفتاب ضمن تبیین برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان، گفت: امسال و همزمان با دهه مبارک فجر ۱۳۵۵ پروژه با 2557 میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری می‌رسد که نسبت به سال گذشته از نظر تعداد بیش از ۶۰ درصد و از نظر ریالی بیش از دو برابر افزایش داشته است.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به اینکه اعتبارات ارزی این پروژه ها بالغ بر 2/24 میلیون دلارو 20 میلیون یورو می باشد، اظهار کرد:طرح های افتتاحی امسال از تنوع جغرافیایی برخوردار است به طوری که تمام سطح استان را در بر گرفته است.

استاندار مرکزی ابراز کرد: با افتتاح طرح های دهه فجر امسال بالغ بر 7653  شغل مستقیم و غیر مستقیم در استان ایجاد می شود که این میزان ۶۵۲ نفر بیشتر از اشتغال ایجاد شده در سال گذشته است.

وی گفت: استان مرکزی هر چند با دارا بودن بیش از ۲۸۰۰ واحد تولیدی یک استان صنعتی است اما تولیدات کشاورزی ما هم در کنار رشد صنعت یعنی اقتصاد صنعتی رشد کرده و در تولید پروتئین جز استان های برتر کشوریم  و در تولید پسته و گندم هم موفق بوده ایم و بیش از ۴۰۰ هزار تن گندم تولید کرده ایم.

آقازاده ابراز کرد:  استان مرکزی تاریخ پر افتخاری دارد و با تحول در صنعت گردشگری و توریستی تلاش می‌کنیم این بخش را رونق دهیم.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved