1397/10/13 13:55
معاون اقتصادي استاندار:
نيروگاه خورشيدي يكهزار مگاواتي در استان مركزي ايجاد مي شود
فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در نشست مرکز سرمایه گذاری استان ، گفت: نیروگاه خورشیدی یکهزار مگاواتی با سرمایه گذاری خارجی در این استان ایجاد می شود.

 فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار کرد: این نیروگاه خورشیدی با سرمایه گذاری ایرانی مقیم کشور انگلیس در زمینی به مساحت 2 هزار هکتار در شهرستان ساوه ایجاد می شود.

وی ادامه داد: در مرحله نخست این طرح تجهیزات و پنل های مورد نیاز تولید 100 مگاوات تولید انرژی الکتریکی از خورشید در این شهرک انرژی به کشور وارد شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در این استان و شهرستان ساوه ایجاد می شود.

فرخی افزود: ایجاد نیروگاه خورشیدی یکهزار مگاواتی در شهرستان ساوه نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز این شهرستان و استان مرکزی داردو نیاز است روند ارایه مجوز و خدمات برای این سرمایه گذار تسهیل شود.

وی، از حضور سرمایه گذار داخلی برای ایجاد واحد تولیدی لامپ های نسل جدید ال ای دی با طول عمر بیشتر و بازدهی بیشتر در استان مرکزی خبر داد و گفت: ایجاد این واحد تولیدی در مرحله نخست برای 100 نفردر استان اشتغال دارد و در مراحل بعدی ایجاد این شرکت تا هزاران نفر برای مردم استان اشتغالزایی می کند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: مجمع نمایندگان استان مرکزی در هر نقطه از استان آمادگی همکاری با سرمایه گذاران و تولیدکنندگان را برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی را دارد.

مقدسی افزود: شهرک انرژی بسته کامل تولید انرژی در استان است و می طلبد که در کنار تولید برق با توجه به ظرفیت های کشور تولید پنل های خورشیدی نیز در دستور کار این شهرک ها قرار گیرد.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved