1397/09/18 16:52
استاندار در جمع دانشجويان دانشگاه اراك:
با تدبير دولت ؛ صنايع بزرگ استان فعال و حقوق معوقه ندارند
آقازاده استاندار مرکزی در نشست مطالبه گری دانشجویی دانشگاه اراک که به مناسبت روز دانشجو و با حضور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: با تدبیر دولت، در شرایط سخت اقتصادی و تحریم ها، صنایع بزرگ استان فعال هستند و حقوق معوقه ندارند و یا حداکثر با یکی دو ماه تأخیر حقوق کارگران را پرداخت می‌کنند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: با وجود شرایط سخت اقتصادی و تحریم ها با تدبیر مطلوب دولت، واحدهای صنعتی این استان فعال هستند و تولید در آن ها دایر است.

وی اظهار داشت: این درحالی است که سال گذشته برخی واحدهای صنعتی و تولیدی بزرگ استان مرکزی با مشکلاتی مواجه بودند اما اکنون خطوط تولید این واحدها رونق دارد.

استاندار مرکزی گفت:2 هزار و 850 واحد تولیدی و صنعتی در این استان وجود دارد که 100 هزار کارگر به شکل مستقیم در آن ها اشتغال دارند.

آقازاده در ادامه افزود: درطول 14 ماه خدمت در استان مرکزی نهایت همکاری با کارگران استان در حل و گره گشایی از مشکلات کارگری صورت گرفته است و امروز صدای حرکت چرخ تولید هپکو به گوش می رسد و این واحد مهم اقتصادی کشور با وجود چالش های متعدد به آغوش تولید بازگشته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در برخی انتصاب هایی که در دانشگاه ها صورت می گیرد باید از مشارکت دانشجویان و تشکل ها استفاده شود که نتیجه این تعامل برای دانشگاه مثبت است.

استاندار مرکزی ابراز کرد: برخی از مشکلات دانشجویی مانند مباحث صنفی، خوابگاهی، فضای آموزشی، سلف و غذا و ... باعث دردسرهایی شده است. ما پذیرای نقدها هستیم، اما درخواست دارم که توهینی به مقامات و ارکان نظام و دولت صورت نگیرد. 

وی گفت: نقدها مورد پذیرش و احترام است و  در نشستی کاملا کاری و اجرایی مسائل و مشکلات  دانشجویان با مسئولان امر بررسی و حتی در صورت لزوم در تهران پیگیری خواهد شد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: حضور نمایندگان در دانشگاه مطالبه بحق دانشجویان است و خادمان مردم خود را در قبال تمامی اقشار پاسخگو می دانند.

سید«مهدی مقدسی» افزود: مطالبه گری حق دانشجویان است و پاسخگویی وظیفه نمایندگان خانه ملت و دانشجویان به عنوان گروه های مرجع باید همواره تیزبین و پرسشگر باشند.

وی اظهار داشت: مطالبه گری نباید به مسیر بد اخلاقی و تهمت بیانجامد و طرح موضوعات گره گشا و اصلاح گر است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی دربخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد:تمامی زوایای اف ای تی اف با دقت در مجلس و کمیسیون امنیت ملی مورد بررسی قرار گرفته و مجلس با توجه به ضرورت آن را تصویب کرده است.

مقدسی افزود: اکثریت نمایندگان مجلس با این کنوانسیون موافق هستند و به آن رای مثبت دادند که در نهایت مجمع تشخیص مصلحت و نظام تصمیم نهایی را خواهند گرفت.

حشمت الله فلاحت پیشه  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: ایران اسلامی توانسته 40 سال حاکمیت دینی فارغ از وابستگی را تجربه کند و استکبار جهانی از این مسئله ناراضی است و می کوشد که بار دیگر این کشور را زیر سلطه درآورد و برای رسیدن به ین هدف از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

وی اظهار داشت: مخالف آمریکا در برجام از این موضوع نشات گرفته است و با تعدیل و تاخیر در موضوع برجام و تحریم ها می کوشد منافعی از ایران نصیب خود کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: راهبرد رئیس جمهوری آمریکا درباره ایران شکل ویژه ای دارد چرا که این کشورنتیجه ای از مناسبات اقتصادی با ایران نبرده است.
فلاحت پیشه افزود: اروپا با ایران بعد از برجام 70 میلیارد دلار قرارداد بسته است که این مهم نشان از جایگاه ایران دارد.

وی در ادامه اظهارداشت: اقتصاد ایران جایگاه هجدهم دنیا را دارد و همه تلاش باید به کار گرفته شود که ظرفیت های درون زا در اقتصاد رشد کند.

فلاحت پیشه خاطر نشان کرد: باید ظرفیت های کشور در مرزها شناسایی شود و مجلس برای کمک به کوله بران فراکسیون ویژه این قشر را تشکیل داد تا از آنان حمایت کند.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved