1396/10/06 13:32
با حضور معاون سياسي استاندار؛
همايش روساي كلانتري ها و فرماندهان پاسگاه هاي استان برگزار شد
حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی درهمایش روسای کلانتری ها و فرماندهان پاسگاه های استان، گفت: دستگاه های اجرایی باید بسترلازم برای حضور مقتدرانه نیروی انتظامی را در امور بیش از پیش فراهم سازند.

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی اظهار کرد: امنیت واقعی زمانی حاصل می شود که همدلی بین مردم و مسئولان امنیتی روز به روز افزایش یابد.

وی بیان کرد: برای افزایش امنیت باید از تشکل های مردم نهاد با رویکرد انتظامی و اجتماعی نیز بهره موثر برد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندارمرکزی ادامه داد: موفقیت های پررنگ نیروی انتظامی در تعامل با مردم است و حضور مردم در امنیت باید معنا دار شود.

حقیقی بیان کرد: ضریب نفوذ اینترنت در دنیا به 96 درصد و در جمهوری اسلامی ایران به 85 درصد رسیده و باید پذیرفت که از سال 2005 تا 2014 بحث فناوری اطلاعات و حضور در فضای مجازی 2 برابر شده و به همین میزان جرایم این عرصها نیز گسترش می یابد.

وی گفت: گذران اوقات فراغت جوانان از 2 ساعت با خانواده ها به کمتر از 12 دقیقه رسیده و سن اعتیاد به موادمخدر کمتر از 21 سال شده است.

حقیقی اظهار کرد: امنیت کنونی جامعه تصادفی حادث نشده و نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی برای این مهم تلاش ها و مجاهدت فراوانی داشته اند.

وی گفت: همه باید واقعیت های اجتماعی و تهدیدهای پیرامون کشور را بشناسند، دشمن از ابتدای انقلاب تاکنون همه توطئه های خود را برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی به کار گرفته و تمام این توطئه ها خنثی شده و کشور روز به روز در حال طی کردن پله های ترقی است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز در این همایش گفت: ماموران انتظامی باید آیین نامه های اجرایی حدود و اختیارات صحنه جرم را مطالعه و به آن اشراف کامل داشته باشند.

حجت الاسلام عبدالهی افزود: دقت و موشکافی در ترسیم صورتجلسه صحنه جرم امری ضروری است زیرا این مهم پاسخگوی بسیاری از ابهام هادر پرونده های قضایی خواهد بود.

وی بیان کرد: برگزاری عملیات تمرینی در ایست و بازرسی ها امری ضروی است که انتظار است مورد توجه ویژه قرار گیرد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی هم گفت: وقوع جرم در 9 ماه امسال در این استان نسبت به مدت مشابه قبل چهار درصد کاهش یافته است.

سردار کیومرث عزیزی افزود: در این مدت تلفات ناشی از حوادث رانندگی در استان مرکزی نیز سه درصد کاهش یافته است.

وی بیان کرد: کشته شدگان حوادث رانندگی درون شهری در این استان با کاهش 20 درصدی همراه بوده است و امید می رود تلفات جاده ای نیز با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان، کاهش چشمگیری پیدا کند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: بر اساس بررسی های پلیس 197، میزان رضایتمندی مردم از عملکرد پلیس در این استان در 9 ماه گذشته به 92 درصد رسیده است.

سردار عزیزی عنوان کرد: ستاد فرماندهی انتظامی استان مرکزی همه تلاش خود را برای ارایه خدمات مطلوب و برقراری امنیت پایدار به کار گرفته و از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

گفتنی است همایش روسای کلانتری ها و فرماندهان پاسگاه ها، هر ساله به منظور ارزیابی برنامه های تکلیفی این نیروها در استان مرکزی برگزار می شود.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved