1396/09/30 19:38
معاون سياسي استاندار:
ايجاد امنيت مولفه زيربنايي براي سرمايه گذاري و توسعه اقتصادي است
حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در نشست شورای اداری و آیین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان محلات، گفت: ایجاد امنیت مولفه زیربنایی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و توسعه اقتصادی هر منطقه است.

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اظهار کرد: امنیت برای افزایش سرمایه گذاری ازضرورت های تولید و ایجاد اشتغال پایدار است و باید امنیت فعالیت اقتصادی برای سرمایه گذاران فراهم شود.

وی ابراز کرد: اکنون باید بیش از گذشته زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان محلات با وجود پتانسیل های متعدد در ذخایر غنی معادن و گل و گیاه ایجاد شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ادامه داد: یکی از محرک های اصلی پیشرفت و توسعه اقتصادی، افزایش سرمایه گذاری است و در محلات بسترهای لازم برای افزایش سرمایه گذاری فراهم است.

وی اضافه کرد: اکثر صنایع کوچک و متوسط توسط بخش خصوصی اداره می شوند، و شناخت توانمندی های اقتصادی و جهت دهی فعالیت های مولد و اشتغال زا از اهمیت خاصی برخوردار است.

حقیقی بیکاری و فقر را مهمترین مشکل جامعه دانست و ادامه داد: شمار بیکاران دارای مدرک دانشگاهی در جامعه زیاد است که این افراد علاوه بر سرمایه انسانی، سرمایه فرهنگی جامعه هستند و نیاز است برای آنان کارسازی شود.

وی ادامه داد: فرصت های سرمایه گذاری در حوزه سنگ تزئینی و گل و گیاه در محلات وجود دارد که می تواند نیروی های مولد را جذب کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اظهارکرد: با توسعه سرمایه گذاری، افزایش تولید و صادرات محصولات غیر نفتی نه فقط برای نیروهای بومی بلکه از استان های همجوار نیز فرصت اشتغالزایی ایجاد شود.

حقیقی گفت: در صنعت گل و گیاه زینتی نیز با توسعه گلخانه ها، افزایش تولید و بازاریابی جذب نیروی کار و کارگر ساده افزایش می یابد.

وی با تاکید بر اینکه فرماندار و همه مسئولان اجرایی در سایه همدلی و انسجام بستر برای سرمایه گذاری و ترغیب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را در سرمایه گذاری در این شهر فراهم کنند، افزود: از همه توان و تلاش برای تحقق شعار سال باید بهره گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در بخش دیگری از سخنانش بر شهروندمداری و تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و ادامه داد: طرح تکریم ارباب رجوع به عنوان یکی از گام‌های مهم صیانت از حقوق شهروندان است و دستگاه های اجرایی نسبت به تکریم، پاسخگویی به مطالبات و رضایت مندی مردم بیشتر تلاش کنند. 

وی افزود: برخورد مناسب، تکریم ارباب رجوع و تلاش برای رفاه حال شهروندان از ویژگی‌های مدیران در نظام اسلامی است.

حقیقی گفت: مدیران اجرایی با همه توان و بهره‌ مندی صحیح و مناسب از پتانسیل ‌های موجود باید برای افزایش خدمت ‌رسانی به مردم تلاش کرد.

گفتنی است در این آیین علی زینی وند فرماندار سابق محلات تکریم و محمد کردی با حفظ سمت فرمانداری دلیجان به عنوان سرپرست فرمانداری محلات معارفه شد.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved