1396/07/01 22:35
با حضور معاون سياسي استاندار
نشست ستاد اربعين حسيني استان برگزار شد
حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در نشست با اعضای ستاد اربعین حسینی استان مرکزی که در محل استانداری برگزار شد،گفت: ستاد اربعین این استان روزانه از 20 هزار زائر حرم حسینی در آیین پیاده روی اربعین پذیرایی می کند.

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اظهار کرد: ظرفیت پذیرش روزانه زائر در موکب های این استان در سال گذشته 10 هزار نفر بود وامسال با هماهنگی دستگاه های اجرایی و جذب کمک های مردمیاین ظرفیت به بیش از 20 هزار نفر افزایش می یابد.

وی ادامه داد: همکاری دستگاه های اجرایی با ستاد اربعین استان نباید به شکل وظیفه باشدبلکه مدیران باید با عشق و علاقه ذاتی خود نسبت به اهل بیت(ع) از این فرصت بهره برده و ظرفیت های خود را در اختیار این ستاد قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری  بیان کرد: راهپیمایی اربعین حسینی(ع) نمادی برای جهان اسلام هستند و در این میان وحدت مسلمانان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در این میان نقش جمهوری اسلامی با عنوان طلایه دار مذهب مقدس تشیع از دیگر کشورها برجسته تر است.

وی ادامه داد: اجتماع عظیم مسلمانان در عراق در اربعین حسینی در هیچ جای جهان در طول تاریخ سابقه نداشته است و سال گذشته شماری از اقلیت های مذهبی نیز متقاضی شرکت در این آیین بودند.

حسن بیگی تصریح کرد: مواردی که در جلسه امروز مطرح شد مصوبات جلسه بوده و آخرین جلسه ستاد اربعین است که به این شکل برگزار می‌شود از همین امروز دستگاه‌ها تا مدت سه روز فرصت دارند که نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با انجام وظایف محوله را به دبیرخانه ارائه کنند .

دبیر ستاد اربعین استان مرکزی نیز گفت: ستاد اربعین استان پارسال بیشتر در بخش های عمرانی خدمات رسانی می کرد اما امسال این رویکرد تغییر کرده و محور خدمات رسانی ستاد استان مرکزی در بخش های خدماتی، پشتیبانی و درمانی برنامه ریزی شده است.

مجید عسگری افزود: ستاد اربعین استان مرکزی در پایانه برکت شهر مهران مستقر می شود و با راه اندازی بیمارستان صحرایی خدمات پزشکی و درمانی به زائران ارائه می کند.

وی اضافه کرد: ارائه خدمات پزشکی و درمانی ستاد اربعین استان مرکزی با همکاری دانشکده علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر استان مرکزی انجام می شود و دستگاه های دیگر نیز باید در تکمیل تجهیزات مورد نیاز این 2 دستگاه را پشتیبانی کنند.

دبیر ستاد اربعین استان مرکزی اضافه کرد: ستاد اربعین استان مرکزی در قالب کمیته های سیاسی و کنسولی، بهداشت و درمان، حمل و نقل و سوخت، امنیتی و نظامی، اسکان، مشارکت های مردمی و تغذیه، کمیته فرهنگی و آموزش، اطلاعاتی، زیرساخت و امداد و نجات به زائران خدمات رسانی می کنند.

وی با بیان اینکه ستاد اربعین استان مرکزی از یک هفته قبل از اربعین خدمات رسانی خود را در موکب های داخلی و خارجی آغاز می کنند، بیان کرد: این خدمات رسانی تا چهار روز پس از اربعین ادامه دارد.

عسگری گفت: شهرداران اراک و ساوه نیز در ایام پیاده روی اربعین به عنوان شهرداران معتمد در مهران مستقر می شوند.
 

 

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved