1396/01/24 12:54
وزير اقتصاد:
توسعه سرمايه گذاري هاي جديد و اصلاح ساختاري اقتصاد كشور رويكرد مهم دولت است
طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، گفت: برنامه های اقتصادی با محوریت اقتصاد مقاومتی از پارسال با جدیت در دولت کلید خورده و امسال تمرکز راهبردهای دولت بر توسعه دامنه سرمایه گذاری های جدید، افزایش بهره وری و اصلاح ساختاری اقتصاد کشور نهاده شده است.

طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ساختار اقتصادی نامتعادل، وابستگی به نفت و دولتی بودن اقتصاد چالش اساسی کشور است و کابینه یازدهم مهمترین راهبرد خود را بر اصلاح و ترمیم اقتصادی و معیشتی گذاشته است.

وی افزود: تنش های اقتصادی کنونی ریشه در سیاست های اقتصادی نادرست اواخر دهه 80 دارد و دولت تمامی تلاش خود را بر حل مشکلات و ایجاد معبرهای خاص در رونق تولید و اشتغال گذاشته است. 

وی اظهار کرد: تحریم ها در سال های قبل در کنار سایر عوامل به بسط مشکلات دامن زد و اکنون در سایه برجام و هدایتگری موثر در حوزه سیاست خارجی بخشی از موانع جدی پشت سرگذاشته شده است. 

وی گفت: هیچ کس منکر محدودیت های تجاری و اقتصادی در کشور نیست اما با اقدامات چهار سال اخیر، ثبات و آرامش نسبی در این زمینه در کشور حاکم شده که این مهم برای تغییرات ساختاری در بدنه اقتصای کشور شرط لازم است و دولت یازدهم و تیم اقتصادی با تمام وجود از این موقعیت ممتاز استفاده می کند. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: کابینه یازدهم شرایط دشوار اجرایی را به دست گرفت و توانسته که تورم 40 درصدی به زیر هشت درصددر اواخر سال 95 برساند که موفقیتی بزرگ است. 

وی بیان کرد: نوسانات بازار ارز چهار درصد است و با وجود شدید ترین دوره کاهش قیمت نفت، تغییرات شدید قیمت نفت و مشکلاتی که برای تامین منابع مالی کشور وجود دارد با همدلی و همزبانی شرایط به شکل مثبتی کنترل شده است. 

طیب نیا اظهار کرد:ابلاغ سیاست های راهبردی اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب، اقتصادی کارآمد و پویا را برای دولت معرفی کرد که هم عزت و استقلال اقتصادی را به همراه دارد و هم کشور را برای یک دوره نامحدود از وابستگی نجات می دهد. 

وی گفت: محوریت تمامی برنامه های اقتصادی دولت بر اقتصاد مقاومتی است و با عملیاتی شدن برنامه های زمان بندی شده و اهداف کمی و کیفی،می توان به افق ترسیمی در این حوزه دست یافت. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در سفر یک روزه خود به استان مرکزی ضمن دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و حضور در گلزار شهدا، درنشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی و نشست خبری با اصحاب رسانه، را در برنامه دارد و پنجره واحد ساختمان های جدید مرکزی سرمایه گذاری استان مرکزی نیز با حضور وی بهره برداری می شود.

 

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved