1395/09/30 13:47
با حضور معاون سياسي استاندار؛
نشست شوراي آموزش و پرورش استان برگزار شد
با حضور حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی نشست شورای آموزش و پرورش استان در محل استانداری برگزار شد.

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اظهار کرد: طرح توسعه کارآفرینی با هدف رفع و کنترل بیکاری، افزایش فرهنگ کارآفرینی و افزایش توانمندی ایجاد اشتغال برای دانش‌آموختگان آموزش و پرورش در دوره متوسطه اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: این طرح با توجه به مشکلات حوزه اشتغال و نیاز کشور به ایجاد سالانه یک میلیون شغل در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی با بیان اینکه بر اساس مطالعات انجام شده در دو شهر زرندیه و ساوه بیشترین میزان بیکاری مربوط به افراد تحصیل کرده استب، گفت: آموزش کارآفرینی باید از دوران ابتدایی در دستور کار قرار گیرد تا دغدغه دانش‌آموختگان در حوزه ایجاد اشتغال برطرف شود.

حسن‌بیگی افزود: از مسئولان دستگاه‌ها ذی‌ربط انتظار داریم نهایت همکاری را در اجرای طرح توسعه کارآفرینی داشته باشند و حمایت‌های خود را دریغ نکنند.

وی وجود برخی قوانین و مصوبات دست و پا گیر در اداره ها را از مشکلات مهم در حوزه فعالیت کارآفرینان دانست و گفت: مسئولان استانی باید با پیگیری لازم و رفع برخی مراحل اداری زمینه فعالیت این افراد در جامعه را افزایش دهند.

حسن بیگی، اهمیت دادن هرچه بیشتر به فعالیت های فرهنگی و پژوهشی را لازمه جامعه سالم و با نشاط دانست و افزود: حل مشکلات و آسیب های جامعه در گرو تقویت فعالیت های پژوهشی و فرهنگ سازی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز با بیان اینکه طرح توسعه کارآفرینی با هدف هدف افزایش فرهنگ کارآفرینی اجرا می‌شود، گفت: با اجرا شدن این طرح استعدادهای دانش آموزان در حوزه‌های مختلف کارآفرینی با برگزاری آزمون‌های مختلف شناسایی و متناسب با این استعدادها در رشته‌های مختلف هدایت می‌شوند.

فولادوند افزود: آزمون‌های این طرح در شاخصه‌های ریسک‌پذیری، انگیزه پیشرفت، کنجکاوی، خلاقیت، پشتکار، استقلال‌طلبی و منبع کنترل‌های درونی در مناطق مختلف آموزش و پرورش استان برگزار می‌شود که در پایان از هر منطقه 20 دانش‌آموز دختر و 20 دانش‌آموز پسر متناسب با میزان اعتبارها و استعدادها شناسایی می‌شوند و زمینه برگزاری کلاس‌های آموزشی برای آنان فراهم می‌شود.

گفتنی است در پایان این نشست از دانش آموزان برتر مسابقات پژوهش قرآنی تجلیل شد.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved