1394/10/06 12:38
استاندار مركزي:
دولت تمام توان خود را در برگزاري انتخاباتي قانوني، سالم و منطقي بكار مي گيرد
زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای اداری استان که با حضور مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در محل استانداری برگزار شد، گفت: دولت تمام توان خود را در برگزاری انتخاباتی قانونی، سالم، منطقی و صمیمی بکار می گیرد.

وی با اشاره به برگزاری دو انتخابات پیش رو، تصریح کرد: در استان مرکزی هم مانند سایر نقاط کشور در زمان ثبت نام فضای پرشور و نشاطی داشتیم و 342 نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که 200 نفر بیشتر از دوره قبل بود و در انتخابات مجلس خبرگان رهبری هم 17 نفر نام نویسی کردند که نسبت به دوره قبل با رشد 22 درصدی روبرو بود.

زمانی قمی این فضا را نشان از برگزاری انتخاباتی پرشور، رقابتی و بسیار منطقی دانست و تصریح کرد: حضور گرم واجدین شرایط و افراد علاقمند برای رقابتها را امری مثبت و مبارک تلقی می کنیم و این بخشی از شور و رقابتی است که دولت در برگزاری انتخابات آن را دنبال می کند.

استاندار مرکزی گفت: دولت تدبیر و امید  براجرای دقیق قانون تاکید دارد و برای دولت فرقی نمی کند که چه کسی به مجلس برود آن چه مهم است عمل به وظایف قانونی است.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم همه موثرین جریانات قانونی به ایجاد فضای رقابتی، پرشور و قانونی  در برگزاری انتخابات کمک کنند، بیان کرد: باید از حضور همه مردم چه دواطلب و چه رای دهنده خوشحال باشیم و به روشهایی متوصل نشویم که برداشتی غیر از این داشته باشند.

زمانی قمی تصریح کرد: دولت تمام توان خود را برای برگزاری انتخاباتی باشکوه، آرام ، منطقی و صمیمی بکارمی گیرد و عوامل اجرایی و نظارت هم در فضایی دوستانه وظایف خود را به انجام می رسانند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: امیدوارم شاهد برگزاری انتخاباتی باشکوه، قانونی ، سالم و منطقی که جمهوری اسلامی، دولت و همه ارکان نظام برآن تاکید دارند و دولت هم در این راستا اقدامات خود را به انجام می رساند، باشیم.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیتهای فرهنگی و اقتصادی استان مرکزی، اظهار کرد: برای غلبه بر مشکلات اقتصادی در ابتدای راه هستیم و استان مرکزی می تواند نقش جدی در اقتصاد ملی ایران داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مهمترین ابزار مدیریت در استان تکیه بر امور کارشناسی و برنامه ریزی است، بیان کرد: برای توسعه متوازن استان نیاز به یک نقشه راه است که سازمان مدیریت این نقشه را تهیه کرده است. 

استاندار مرکزی با اشاره به فعالیت ستاد اربعین استان در ایلام افزود: حضور داوطلبانه نیروها در این ستاد نشان از پیوست غنی فرهنگی و اعتقادی این منطقه دارد و این نیروها در مدت حضور خود در مرز مهران خوش درخشیدند. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: در آستانه تدوین برنامه ششم استان، نقشه آمایش استان تدوین شده و پایه های این نقشه بر توسعه پایدار، حفظ منابع زیستی، تعادل منطقه ای و سکونتگاهی است. 
رقیه یادگاری افزود: این برنامه از سال 88 کلید خورد که با انحلال و تغییر ساختار سازمان مدیریت تا سال 90 طول کشید و سال 93 به هنگام سازی شد. 
وی بیان کرد: در این برنامه وضع موجود ارزیابی، توان اکولوژیک استان و بانک اطلاعاتی مکانی و جغرافیایی و عرصه های فعالیت با برشها و لکه یابی های محیطی، جمعی و آینده نگری ها دیده شده است. 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی ادامه داد: پیوست های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و روابط درون گرا و برون گرا، مبادلات کالایی، جمعیت و ارتباطات فرهنگی همگن نیز در این طرح دیده شده است. 
یادگاری یادآور شد: در این طرح 330 نخبه و کارشناس استان مشارکت داشته اند و کار عملیاتی آن 17 ماه به طول انجامیده است و 300 لایه اطلاعاتی برای آن تهیه شده است. 
در پایان این نشست از دست اندرکاران ستاد اربعین استان مرکزی با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد. 

 

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved