Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی پروژه های عمرانی شهرستان خمین به بهره برداری رسید

با حضور استاندار مرکزی همزمان با اولین روز از هفته دولت 13 پروژه عمرانی روستای ریحان علیا، ساختمان شرکت گاز ناحیه قورچی باشی، پروژه زیرسازی و آسفالت راه روستایی منصور خواجه و محور رضا آباد-هنده، هفت پروژه کانال آب کشاورزی و لوله گذاری انتقال آب شهرستان خمین به بهره برداری رسید. 

با حضور استاندار مرکزی در اولین روز از هفته دولت 13 پروژه عمرانی روستای ریحان علیا با اعتباری بالغ بر 750 میلیون تومان بطور همزمان به بهره برداری رسید.

ساختمان شرکت گاز ناحیه قورچی باشی نیز در  زمینی به مساحت  1300 متر مربع با 550 مترمربع زیر بنا و اعتباری بالغ بر 8 میلیارد و 500 میلیون ريال که از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز  تامین شده است به بهره برداری رسید، مدت اجرای این پروژه 250 روز است و شروع  کار آن از 93/5/18 و پایان کار 94/4/10  می باشد

بهره برداری از پروژه زیرسازی و آسفالت راه مواصلاتی سه استان لرستان، اصفهان و مرکزی به محوریت رضا آباد-هنده با  طول راه 5 کیلومتر ، عرض 6/5 متر، حجم خاکریزی 2400 متر مکعب،  ایمن سای نصب تابلو و علائم تابلوی خط کشی به طول 5 کیلومتر، با اعتبار 12 میلیارد و 500 میلیون تومان از محل اعتبارات اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی انجام شد.

بهره برداری از پروژه زیرسازی و آسفالت راه روستایی منصور خواجه با طول پروژه 1 کیلومتر و 300 متر ، عرض جاده 7 متر، دارای سه دستگاه پل، میزان اعتبار پیش بینی شده  750 میلیون ريال که با 2 میلیارد و 500 میلیون ريال هزینه کرد اجرایی شده است.

همچنین افتتاح پروژه های احداث کانال آبیاری روستای حشمتیه  با طول 1500 متر ، اعتبار یک میلیارد و 401 میلیون ريال و 7 نفر اشتغالزایی -کانال آبیاری روستای مزرعه نو با طول 640 متر، اعتبار 594 میلیون ريال و  3 نفر اشتغالزایی -کانال آبیاری روستای آشمسیان با طول 1000 متر، اعتبار 901 میلیون ريال و 5 نفر اشتغالزایی-انتقال آب با لوله به روستای لیلیان با طول  3088 متر،   اعتبار 601 میلیون ريال و 4 نفر اشتغالزایی-انتقال آب با لوله به روستای محمد آباد با طول  2267 متر مربع، اعتبار 550 میلیون ريال و3 نفر اشتغالزایی-انتقال آب با لوله  قورچی باشی با طول  2600 متر ، اعتبار 486میلیون ريال و  3 نفر اشتغالزایی-انتقال آب با لوله به روستای قاسم آباد شهابیه با طول 2350 متر ،اعتبار 482 میلیون ريال  و 3 نفر اشتغالزایی در اولین روز از هفته دولت با حضور استاندار مرکزی انجام شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی در جمع مردم روستای ریحان علیا از توابع بخش مرکزی شهرستان خمین، اظهار کرد: بارزترین مشخصه طاغوت خودخواهی و بی اعتنایی به نقش مردم بود  که مردم این روند را نپذیرفتند و با رهبری فرزندی از این خطه نهضتی فراگیر و متکی بر مردم را شکل دادند .

وی بیان کرد: آن روزها عده ای تنها راه رهایی از رژیم شاه را مبارزات مسلحانه می  دانستند اما امام راحل  بر حضور مردمی تاکید داشت و انقلاب با حضور و پشتوانه مردم پیروز شد و دولت جمهوری اسلامی مستقر گردید.

استاندار مرکزی با بیان اینکه دولت یازدهم در 24 خرداد شکل گرفت و با بهره گیری از نیروهای خدوم کشور فعالیت خود را آغاز کرد،گفت: دولت کشور را در شرایط خاص تحریم ها، سختی ها و درماندگی هایی که بدلیل سیاستهای غلط دولت های نهم و دهم  بوجود آمده بود ،تحویل گرفت و در حالیکه بسیاری از مشکلات و سختی ها از نواحی مختلف دولت را محاصره کرده بود بیش از توان و تعهد خود در جهت رفع مشکلات فعالیتها را در کشور گسترش داد .

زمانی قمی با اشاره به اینکه دولت نهادی است که باید مطالبات مردم را از طریق نهادها و دستگاههای اجرایی محقق کند، عنوان کرد: دولت مستقر دولتی است که اهل منطق و مصمم در تحقق مطالبات مردم ایران است، دولت یازدهم با امید بخدا و تکیه بر حمایتهای مردم تا حدودی توانسته بر بیکاری و مشکلات اقتصادی فائق شود و با مشکلاتی که کشور با آن مواجه بود توانست شرایط کشور را متعادل نگه دارد .

گفتنی است در بخش مرکزی شهرستان خمین که داری 33 روستا می باشد 40 پروژه عمرانی در هفته دولت به بهره برداری می رسد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها