Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی دومین جلسه بررسی احداث پتروشیمی در خمین برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی صبح امروز دومین جلسه بررسی مسائل و مشکلات احداث پتروشیمی در خمین در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با بیان اینکه اراده دولت برای احداث پتروشیمی در شهرستان خمین جدی است، اظهار کرد: خمین زادگاه امام راحل است و با توجه به اعتقاد و احترام همه مردم و مسئولین به ایشان و علاقه به توسعه یافتگی این شهرستان امور مربوط به احداث پتروشیمی باید در دستور کار فوری  قرار گیرد.

وی بیان کرد: باید امورات مربوط به اجرای تمام پروژه ها در استان و بالاخص این پروژه در حداقل زمان ممکن انجام شود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه بحث غیر آلاینده بودن طرح احداث پتروشیمی  مشخص است، گفت: ارزیابی زیست محیطی این طرح  در مکان پیش بینی شده قبلی انجام شده و برای مکان جدید هم انجام می شود،  اداره کل حفاظت محیط زیست استان باید پیگیری لازم را برای دریافت مجوز ها بعمل آورد.

زمانی قمی بیکاری را مشکل اول جوانان عنوان کرد و گفت: همه باید برای رفع این مشکل که از دغدغه های اصلی مردم و مسئولین است با اجرای دقیق کارها و فراهم نمودن شرایط برای جذب سرمایه گذار بعنوان راهبرد اصلی اشتغالزایی، تلاش کنیم .

برخی از مصوبات این جلسه بدین شرح است:  شرکت پتروشیمی دی آریا پلیمردر سطح 30هکتار  از اراضی شهرک صنعتی خمین که توسط متقاضی جانمائی گردیده احداث شود،برق مطمئن و پایدار مورد نیاز مجموعه (15 مگاوات) از محل پست 400 ، آتی الاحداث خمین طی 4 سال آینده تامین شود، میزان آب مورد نیاز طرح (50 لیتر در ثانیه) از محل سد فرنق به شهرک صنعتی خمین تخصیص می یابد، برای تامین گاز مورد نیاز مجموعه (2500 مترمکعب در ساعت )ضمن اعلام آمادگی شرکت گاز جهت تامین آن، شرکت دی پلیمر آریا باید نسبت به عقد قرار داد با شرکت گاز و پرداخت هزینه های مرتبط اقدام کند، برای ترخیص تجهیزات خریداری شده گمرک باید راهکارهای عملیاتی (برروی کامیونت های باری) را به نحوی بررسی و مورد عمل قرار دهد که با کمترین هزینه و بیشترین سرعت بار در محل اجرای طرح تخلیه شود.

گفتنی است در این جلسه نماینده مردم شهرستان خمین در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت و استاندار مرکزی با حضور مسوولان استان و شهرستان از طرح شرکت پتروشیمی دی آریا پلیمر در سطح 30 هکتار از اراضی شهرک صنعتی که توسط متقاضی جانمایی گردیده است، بازدید کرد.

مطالعات طرح تولید پلی پروپیلن خمین در سال 1384 توسط شرکت دی آریا پلیمر شروع و بعد از مطالعات اولیه طرح توجیهی تولید 300 هزار تن پلی پروپیلن مورد موافقت قرار گرفت.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها